Kuten jo hyvissä ajoissa totesin muiden asiantuntijoiden tapaan, on nyt meneillään ns. välikausi, jolloin mestaruudella ei ole todellista arvoa. Välikauden syynä on Jokerien siirtyminen KHL:ään.
Lukko on pelannut välikauden viisaasti kokeillen erilaisia ketjukokoonpanoja ja taktiikoita. Nyt varsinkin keväällä on näissä höntsäpeleissä pelattava varovaisesti, ettei vaan tule loukkaantumisia. Tilanteita ei pelata loppuun saakka kuten ei harkkapeleissä muutenkaan.
Ensi kaudella mestaruudella on taas useamman kauden jälkeen arvoa. Jännä nähdä miten Lukko menestyy - itse veikkaan että ollaan aivan terävimmässä kärjessä.
Pelataan toki nämä tämän kevään harkkapelit pois alta niin päästään valmistautumaan tosikauteen. Kaikki mennyt suunnitelmien mukaan tähän asti. Itselläkin on nämä kaksi viimeistä peliä mennyt ihan huomaamatta ohi kun on ollut selvä, ettei niillä ole mitään aroa.
Välikausi
7
89
Vastaukset
- LukkoFAN.
Hoh, hoijaa. Välikausi näköjään jatkuu edelleen? Kuka edes seuraa näitä pelejä kun mestaruudella ei ole mitään arvoa?
Itseäni ei ainakaan jaksa kiinnostaa ollenkaan, vaan mielessä on jo ensi kausi, jolloin mestaruudella on asiantuntijoiden mukaan pitkästä aikaa taas arvoa.- Iron Body
Lihaksikas viesti taas kerran LukkoFANilta! Mielipide pysynyt järkähtämättömästi samana koko kauden. Tästäkin ketjusta sen näkee, sama mielipide 4.4. ja 7.4.
LukkoFAN tunnetaan miehenä jonka sana PITÄÄ. Ainoastaan penkkausennätystä hän joutuu tasaisin väliajoin päivittämään. Tämänkin kuun lopussa se lienee jo 190 kg ja ensi kauden, jolloin mestaruudella on pitkästä aikaa arvoa, alussa se on taatusti yli 200 kg. - Musculus Maximus
Iron Body kirjoitti:
Lihaksikas viesti taas kerran LukkoFANilta! Mielipide pysynyt järkähtämättömästi samana koko kauden. Tästäkin ketjusta sen näkee, sama mielipide 4.4. ja 7.4.
LukkoFAN tunnetaan miehenä jonka sana PITÄÄ. Ainoastaan penkkausennätystä hän joutuu tasaisin väliajoin päivittämään. Tämänkin kuun lopussa se lienee jo 190 kg ja ensi kauden, jolloin mestaruudella on pitkästä aikaa arvoa, alussa se on taatusti yli 200 kg.Kuka näitä pelejä edes muistaa välikausina? Minullakin luki tänään kalenterissa vain: Jalkatreenit salilla 13:00-20:00.
Ensi vuoden kalenteriin olen varannut jo viikon vapaata Lukon mestaruusjuhlia varten.
- Tapparan miäs
Kummasti olisit erimieltä jos Lukko olisi sattunut voittamaan joten selityksiä, selityksiä... :)
- Neutraali henkilö
Älä sössötö poju. Olet ihan yksin mielipiteinesi. Tuossa juuri kolme henkilöä todisti aivan toisin ja 95 % kirjoittajista on heidän kanssaan samaa mieltä.
- Kirves yksi
Neutraali henkilö kirjoitti:
Älä sössötö poju. Olet ihan yksin mielipiteinesi. Tuossa juuri kolme henkilöä todisti aivan toisin ja 95 % kirjoittajista on heidän kanssaan samaa mieltä.
tosi neutraali pelle.
Painu jo "lukkofunny" kuuseen :D
- Tapparan miäs
"Älä sössötö poju. Olet ihan yksin mielipiteinesi. Tuossa juuri kolme henkilöä todisti aivan toisin ja 95 % kirjoittajista on heidän kanssaan samaa mieltä."
"Neutraali henkilö" juu, ilmeisesti pidät minua niin tyhmänä etten muka tiedä kuka "neutraali henkilö" se siellä taas huutelee? Olet ihan yksin tuollainen pelle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 205024
Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.
Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r21802Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍1361250Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais121190- 921117
- 931074
Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon
Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike17863viekää miehet naiset kunnon treffeille
Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.168815En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.61723Vappu Pimiä jakoi kuvia Maajussille morsian -kuvauksista! Seuraajalta tärkeä toive: "Voi miten..."
Tätä kyllä kannattaa toivoa! Vappu Pimiällähän on tunnetusti myös sormensa pelissä näissä rakkausjutuissa ja hän toimii25709