Välikausi

LukkoFAN.

Kuten jo hyvissä ajoissa totesin muiden asiantuntijoiden tapaan, on nyt meneillään ns. välikausi, jolloin mestaruudella ei ole todellista arvoa. Välikauden syynä on Jokerien siirtyminen KHL:ään.

Lukko on pelannut välikauden viisaasti kokeillen erilaisia ketjukokoonpanoja ja taktiikoita. Nyt varsinkin keväällä on näissä höntsäpeleissä pelattava varovaisesti, ettei vaan tule loukkaantumisia. Tilanteita ei pelata loppuun saakka kuten ei harkkapeleissä muutenkaan.

Ensi kaudella mestaruudella on taas useamman kauden jälkeen arvoa. Jännä nähdä miten Lukko menestyy - itse veikkaan että ollaan aivan terävimmässä kärjessä.

Pelataan toki nämä tämän kevään harkkapelit pois alta niin päästään valmistautumaan tosikauteen. Kaikki mennyt suunnitelmien mukaan tähän asti. Itselläkin on nämä kaksi viimeistä peliä mennyt ihan huomaamatta ohi kun on ollut selvä, ettei niillä ole mitään aroa.

7

112

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • LukkoFAN.

      Hoh, hoijaa. Välikausi näköjään jatkuu edelleen? Kuka edes seuraa näitä pelejä kun mestaruudella ei ole mitään arvoa?

      Itseäni ei ainakaan jaksa kiinnostaa ollenkaan, vaan mielessä on jo ensi kausi, jolloin mestaruudella on asiantuntijoiden mukaan pitkästä aikaa taas arvoa.

      • Iron Body

        Lihaksikas viesti taas kerran LukkoFANilta! Mielipide pysynyt järkähtämättömästi samana koko kauden. Tästäkin ketjusta sen näkee, sama mielipide 4.4. ja 7.4.

        LukkoFAN tunnetaan miehenä jonka sana PITÄÄ. Ainoastaan penkkausennätystä hän joutuu tasaisin väliajoin päivittämään. Tämänkin kuun lopussa se lienee jo 190 kg ja ensi kauden, jolloin mestaruudella on pitkästä aikaa arvoa, alussa se on taatusti yli 200 kg.


      • Musculus Maximus
        Iron Body kirjoitti:

        Lihaksikas viesti taas kerran LukkoFANilta! Mielipide pysynyt järkähtämättömästi samana koko kauden. Tästäkin ketjusta sen näkee, sama mielipide 4.4. ja 7.4.

        LukkoFAN tunnetaan miehenä jonka sana PITÄÄ. Ainoastaan penkkausennätystä hän joutuu tasaisin väliajoin päivittämään. Tämänkin kuun lopussa se lienee jo 190 kg ja ensi kauden, jolloin mestaruudella on pitkästä aikaa arvoa, alussa se on taatusti yli 200 kg.

        Kuka näitä pelejä edes muistaa välikausina? Minullakin luki tänään kalenterissa vain: Jalkatreenit salilla 13:00-20:00.

        Ensi vuoden kalenteriin olen varannut jo viikon vapaata Lukon mestaruusjuhlia varten.


    • Tapparan miäs

      Kummasti olisit erimieltä jos Lukko olisi sattunut voittamaan joten selityksiä, selityksiä... :)

      • Neutraali henkilö

        Älä sössötö poju. Olet ihan yksin mielipiteinesi. Tuossa juuri kolme henkilöä todisti aivan toisin ja 95 % kirjoittajista on heidän kanssaan samaa mieltä.


      • Kirves yksi
        Neutraali henkilö kirjoitti:

        Älä sössötö poju. Olet ihan yksin mielipiteinesi. Tuossa juuri kolme henkilöä todisti aivan toisin ja 95 % kirjoittajista on heidän kanssaan samaa mieltä.

        tosi neutraali pelle.

        Painu jo "lukkofunny" kuuseen :D


    • Tapparan miäs

      "Älä sössötö poju. Olet ihan yksin mielipiteinesi. Tuossa juuri kolme henkilöä todisti aivan toisin ja 95 % kirjoittajista on heidän kanssaan samaa mieltä."

      "Neutraali henkilö" juu, ilmeisesti pidät minua niin tyhmänä etten muka tiedä kuka "neutraali henkilö" se siellä taas huutelee? Olet ihan yksin tuollainen pelle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      523
      8857
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      158
      6122
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      359
      5145
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      66
      4739
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      98
      4341
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      166
      4043
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      184
      3922
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      91
      1848
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      103
      1394
    10. sä oot ehkä

      maailman omituisin tyyppi
      Ikävä
      47
      949
    Aihe