Minkäslainen mahtaa Kuopion kirppis tilanne nykyää olla? :) Oltais tulossa pitkästä aikaa sinne päin, joten kaipaisin nimiä, osotteita ja miten ovat auki lauantaina?
Kirppikset kuopiossa?
kirppulainen,
10284
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Taru Anneli, vieläkö jaksat?
Totta, ei kai kukaan järkevä tännepäin suuntaisi vapaaehtoisesti. *think*
kirppujen lisäksi nykyään sieltä saa jo lutikoita ja torakoitakin.
Suuri torikirppis on toukokuun 25 päivä, sunnuntaina. Muistaakseni kesäkuun 29 pv myös.
No kertokaa ny iha oikeita vastauksia ku itteeki naapurikaupunkilaisena kiinnostaa
Satuin sadepäivänä käymään eräällä kirppiksellä ja uudehkosta rakennuksesta huolimatta katto vuosi useasta kohdasta ihan noronaan niin että olivat laitelleet muuttolaatikoita keräämään vettä ja joitain pöytiä oli pitänyt suojata pressuilla.
Uskomatonta miten huonoa voi rakentamisen laatu olla Suomessa! Ei edes uuden rakennuksen kattoa osata rakentaa vedenpitäväksi!!
Alan koulutuksessa on jotain pahasti pielessä.
Jatkuvasti tulee ilmi isoja rakennusvirheitä!!
Onko kaikki kuopioĺaiset tosiaan niin ystävällisiä (lue lapsellisia) ettei osata edes vastata asiallisesti? Löydetään toki ne kirpputorit varmasti itsekkin, kiitos vain avusta.
- Citypörssi kaupungintalon takana.
- Kirpparilla.fi Leväsellä huonekalukompleksissa.
- Miilurannan kirpputori Pitkälahdessa lähellä ABC-huoltamoa.
- Tulliportinkadulle Suomalaisen kirjakaupan entisiin tiloihin avautuu uusi kirpputori olikohan tämän kuun lopulla.
Siinä muutama. Aukioloajat löytyy googlettamalla.
Millainen on? Tavaran laatu ja hinnat kannattaako käväistä?