Tervetuloa kaikki Raision vapaamuurarit

perinteiseen kevään alastonkokoukseen tuttuun paikkaan la 12.4.2014 klo 18.00.
9357
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Kulttuurikellarilla nähdään - Yrttiahokin on paikalla

Äänestä

Onko siellä munien tervausoperaatio?

Äänestä
  • Munien tervaus oli Turun rakennuslautakunnan perinne.
    Sitä johti vasemmistoliiton Huhtanen.
    Siksi olikin hämmästyttävää, että arkkitehti Paaso siitä älähti. Mutta totuushan selvisi - hyvä veli kerhot ovat politiikan peliväline,
    Siellä jaetaan etuja oikeiston ja vasemmiston kesken tasapuolisesti.

    Äänestä

  • Tilaisuudessa on kaikkien läsnäolijoiden pikkukikkelien uusintatervaus.

    Ensimmäisen kerran vapaamuurarin pikkukikkeli tervataan silloin, kun hänet kastetaan vapaamuurariksi.

    Äänestä

...

Äänestä
  • Aloittaja ja mestarimuurari tarvitsevat ammattiauttajaa.

    Äänestä

Monesko kerta tämä lista on tällä palstalla kahden viikon aikana ?

Miksi ? Kaikenlaiset hörhöt kirjoittelevat. Menkää hoitoon.

Ei todellakaan kiinnosta jonkun yhdistyksen jäsennumerot.

Äänestä
  • Kyllä vapaamuurareissa on jotakin ihmeteltävää. Pysyvät jostakin tuntemattomasta syystä piilossa muilta, joka yleensä on merkki siitä, että on jotakin salattavaa. Vaikuttaa hämäräperäiseltä touhulta. Kuulemani ja lukemani mukaan tämä ei ole kovin lähellä esim kristillisyyttä tai muuta tunnettua uskontoa.
    Parempi kuitenkin vapaamuurarit kuin moottoripyörä"kerhot"

    Äänestä

saatananpalvojia koko sakki, totuus on tullut niiden suusta jotka homman jättäneet.(harva elossa)

Äänestä

Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Suurmestari K. kirjoitti:

perinteiseen kevään alastonkokoukseen tuttuun paikkaan la 12.4.2014 klo 18.00.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu