positiivinen(ko)?

http://aijaa.com/76vqUe tässä kuva

- Olimme yhdynnässä 16.3 tai 17.3
- Runsaat kuukautiset alkoi 18.3 ja vuoto loppui 22.3 (ti runsaat, ke runsaat, ke niukat, to niukat ja pe vuoto loppui)
- Olimme taas yhdynnässä 31.3 ja 3.4
- Mutta ovulaatiolaskurin mukaan, että hedelmällisin ajankohta on 1.4

On aivan mahdoton, että olisin raskaana!
4131
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Korjaus: ti runsaat, ke runsaat, to niukat, pe niukat ja la vuoto loppui

Äänestä

Kyllähän tuossa joku haamunkaltainen näyttäisi olevan.
Nythän sulla on....kp20? Ja jos ovis olisi ollut 1.4 niin dpo 4-5? Vähän ehkä aikaseen näyttäisi, nyt kyllä pitäisi vasta olla kiinnitymisen aika, eikä silloin vielä mitään näkyisi.

Voisiko olla mahdollista, että olisitkin ollut raskaana jo edellisestä kierrosta ja tuo vuoto olisi ollut joko valemenkat tai sitten varhainen keskenmeno jonka myötä näyttää haaleaa? Tietty mahdollisuutena voisi olla myös joko nopea kiinnittyminen runsas raskaushormoni (kaksoset?), mutta todennäköisempää kyllä olisi, että testi vaan juksaa.

kannattaa varmaan se viikko nyt ainakin odotella uusia menkkoja tulevaksi ja tehdä sitten uudelleen testi ja ihmetellä asiaa sitten. :)

Äänestä
  • Kiitos vastauksesta. Seuraavat kuukautiset pitäisi alkaa 15.4 eli olen nyt kp 19.

    Äänestä

Mistä sinulle tuli mieleen tehdä raskaustesti, kun kuukautiset eivät edes ole myöhässä? Jos ovulaatio olisi ollut 1.4., niin 31.3. tapahtunut yhdyntä olisi ollut melko täydellinen ajoitus raskauden kannalta, mutta ei sen pitäisi silloin testissä vielä näkyä. Minä toisaalta en osaa kuvassa näkyvää testiä tulkita, kun itse olen tehnyt toisenlaisia testejä, ja plussat ovat aina olleet selkeitä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihan pihalla kirjoitti:

http://aijaa.com/76vqUe tässä kuva

- Olimme yhdynnässä 16.3 tai 17.3
- Runsaat kuukautiset alkoi 18.3 ja vuoto loppui 22.3 (ti runsaat, ke runsaat, ke niukat, to niukat ja pe vuoto loppui)
- Olimme taas yhdynnässä 31.3 ja 3.4
- Mutta ovulaatiolaskurin mukaan, että hedelmällisin ajankohta on 1.4

On aivan mahdoton, että olisin raskaana!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu