Haapaveden vanha jäähalli

pitää myydä näille valituksen tehneille lisättynä Esko ja Hannu hintapyyntö
200000 tuhatta euroa. Ja uusi halli rakentaan vanhan viereen parkkipaikalle.
Kumpikin osapuoli olis tyytyväisiä.
2129
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kaupunki maksaa ku tolle kortesojan paavolle eli kolkyttonnia.

Äänestä
  • hallin seinän pitää olla pitävä, ettei vanhan hallin homeet tartu uuteen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


luistelija kirjoitti:

pitää myydä näille valituksen tehneille lisättynä Esko ja Hannu hintapyyntö
200000 tuhatta euroa. Ja uusi halli rakentaan vanhan viereen parkkipaikalle.
Kumpikin osapuoli olis tyytyväisiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu