Onko ketään muita ujoja Itä-Suomen alueella? Jos löytyisi, niin kiinnostaisiko tavata porukalla? Jä21nnittettäisiin sitten yhdessä! ;)
Itä-Suomen ujojen tapaaminen?
5
261
Vastaukset
- gein
Hyvä idea! Mentäis porukalla katsomaan vaikka joku kauhuleffa.Leffan jälkeen joukolla hautausmaalle vapisemaan.
- Hissukka 147
Kiinnostaisi tavata muitakin ujoja.
- hyvä idea kerrassaan
Sopikaa jokin paikka ja aika jakokoonutkaa. Jos kaksikin ujoa tulee paikalle, niin se on kohtaaminen, tietenkin olis varmaan kiva jos olis en emmänkin.
Voisi olla jokin tilaisuus, leffa tai kahvila, ja sitten alkaisitte jutustelemaan ka punastelisitte vaikka kilpaa. - Ujo itsekkin
Facebook tapahtuma: "Itä-Suomen ujojen tapaaminen", 143 ilmoittautunut tulevansa paikalle, paikalla 0.
- parempi idea
Ei kannata tavata porukalla. Parempi kokeilla etsiä itse seuraa ja laittaa mailiosoite. Sitten kirjoittelee ja näkyilee jos on halukkuutta.
Turhaa on myös sellaiset viestit joissa on aika ja paikka laitettuna. Sinne eivät tule ketään (ei yleensä aloittaja itsekkään).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1265636
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai974857Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1404814Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3932380- 1302286
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv21997- 1091876
- 2561607
- 3821363
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.601203