Olen päälle 40v nainen ja olen seurustellut ihanan miehen kanssa pari vuotta. Tiedän, että hänen ex-vaimollaan on pitkät punaiset hiukset. Itselläni on lyhyet ja vaaleat.
Mulle on muodostunut hirveä kompleksi hiuksistani, kun haluaisin myös pitkät hiukset, koska luulen mieheni pitävän sellaisista. Hiusten kasvattaminen ei kuitenkaan ole niin yksinkertaista, varsinkin, kun vaalennan niitä säännöllisesti ja siinä hiukset rasittuu ja sitten on taas pakko leikata latvat :(
Olen joskus kysynyt mieheltä, että rakastaako hän mua, vaikkei mulla ole pitkiä hiuksia. Vastaus on ollut, että tottakai.
En pääse irti tästä hius-pakkomielteestäni ja siitä, etten kelpaa miehelle tällaisena. Varsinkin kun kävi niin, että eilen mies ehdotti, että voisin laittaa hiuksiin eteen vähän punaista raitaa! Mies ei ymmärtänyt miksi loukkaannuin tuosta kommentista... hän pyyteli kovasti anteeksi... En voinut paljastaa hänelle, miten arka asia tuo mulle on.
Exän pitkät hiukset
2
365
Vastaukset
- nainen täällä
Rakkaudessa ei ole kyse hiustenväristä tai ulkonäöstä. Lue tuo muutaman kerran hitaasti ja mieti mitä se tarkoittaa. :-)
- 7657
Ymmärrän jotenkin tuon, että joku loukkaantuu ehdotuksesta hommata punaista raitaa, jos miehen exällä on ollut punainen tukka. Sitä en ymmärrä, että ap ottaa kompleksin siitä jos exällä on erilainen tukka.
Tuo kertoo vain ulkonäkökompleksista ja mustasukkaisuudesta.
Mies ei varmaankaan ajatellut asiaa loppuun asti, ja luultavasti tarkoitti vain että pieni väri raitojen muodossa tekisi hyvää, joten en sitäkään jäisi pohtimaan. Mutta pohdipa miksi sinulla on niin heikko itsetunto.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 937558
- 403622
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021846- 241060
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html32943Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,27911Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53807Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31732Tähän vaivaan ei auta kuin kaksi asiaa
1. Tapaaminen uudestaan tai 2. Dementia Anteeksi kun olen olemassa🙄60729Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v26662