Korostan heti alussa, etten ole SaiPafani vaan kirjoitan tämän koska mielestäni kärpät saa roikkua ihan eri tahtiin kuin SaiPa.
4.finaalin Kärppien avausmaalia edelsi aivan selvä kampitus, josta Kärpät siis hyötyi. Laskin Kärpät-SaiPa sarjasta kuinka paljon jäähyistä on ollut "roikkumisjäähyjä" ja kuinka paljon muita ja tulos on järkyttävä:
Koukkaaminen,Kampitus,Kiinnipitäminen,Poikittainen maila,Huitominen ja Estäminen: Kärpät 4x2min, SaiPa 12x2min!
Siis aivan älytöntä kun tämän päivän peliäkin katsoi niin Kärpät ei saaneet ainuttakaan jäähyä noista syistä, edellinen koukkaaminen on 3.välierän ensimmäisestä erästä, sen jälkeen Metsälä&Salminen eivät ole viheltäneet 107 minuuttiin yhtään jäähyä kärpille noista syistä, SaiPalle 5. Pelit nähneenä en voi kuin ihmetellä yksipuolista viheltämistä.
Kärppäseeprat
7
147
Vastaukset
- Muhoksen manne
Tuomari toiminta koko kaudenajalta aivan syvältä...!!!Kannattais liigan tehdä jotain ennen kuin häviää viimeisetkin katsojat.Virheitä sattuu kaikille mut tuota"suurseurojen"suosimista ei vaan voi jatkaa!!!
- saatana 666
vitun kalervo kummolan pullaposket!!!!!
pullataikinaa kummolan pää täynnä!!!!!
vittu jos ei tule tähän tuomari toimintaan muutoksia yleisellä tasolla niin alkaa puntti tutisemaan liiga herroilla!!!!!!!
VASTUUTA TUOMARI TOIMINTAAN!!!!!!! - seen enough
Joku kaunis päivä liigajohdossa on unohdettu kuka tätä sarjaa pyörittää. Voiko ne jumaleissön olla niin saakutin typeriä. Liiga suljetaan, yleisöstä 90% vastustaa, pelaajista 85%, EXCUSE ME?! Tuomarit nyljetään elävältä jokaisen liigakierroksen jälkeen, mitä liiga tekee? EI MITÄÄN. Miten liitto ja liiga on saanut kiekkoyleisön niin vihaiseksi? Onko se hyvä asia? NO EI JUMALEISSÖN OLE.
HERÄTKÄÄ APINAT ENNENKUIN ON MYÖHÄISTÄ!
Niin ja kateeksi käy Jokereita, pääsevät kunnon sarjaan pelaamaan, jossa ei puuhastelulle ole sijaa. Siellä kun tuomari mokaa, niin se hyllytetään. Ei varmana toistu samat virheet niin herkästi. Täällä vielä VÄLIERISSÄKIN karsitaan kuka viheltää ja kuka ei. EIKÖ SITÄ KARSINTAA KERETÄ TEKEMÄÄN 420 RUNKOSARJA OTTELUN AIKANA?! EI NÄHTÄVÄSTI KOSKA SILLOIN NÄMÄ HEIKOMMAT TUOMARIT EIVÄT EHDI PILAAMAAN JOUKKUEIDEN KAUTTA!
Liiga kusee omaan silmään ja sahaa jalkaa mitä määrätietoisimmalla tavalla. Sylettävää meininkiä. - sarana55
voi voi.. olette te huonoja häviäjiä.
- aaltosen manne
Eihän tässä häviä kuin koko suomalainen jääkiekko.Katotaan ensi kaudella kotisohvalta muita sarjoja,ei viitsi vaivautua tota sontaa paikanpäälle kattoo.VOI Voi voi
- JIPPIII
Kuinka paljon harmittaa se että Jyp on katkerasti ulkona mitalipeleistä.
- Etä LERPPA
Kärppien mustalaispoika on tuomareiden ja liigan erityis suojeluksessa.Kaunis hyppytaklaus päähän ja 2min.Jos jonkun muun joukkueen pelaaja ni ois ollu ulosajo ja pari peliä päälle,mut ei kärpille.Säännöt kaikille samat? ONKO?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai949417Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki744908Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.444571Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j82368Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1001576- 431395
Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota531310Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441286Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641252Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet
🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.451192