Anette myöntää suostuneensa sijaiseen, mutta ei halunnut

16391
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Voi ristus! Eihän tää mimmi tuijota kun omaa napaansa......hyvä kun saivat tilalle 100X paremman.

Äänestä

Tästä pisteet Anettelle, Tarjalta tällaista viisautta on turha odottaa.
"Tuomas is quite disturbed that Tarja is singing some of his songs, so out of respect I'm not going to do that. They're his songs, and Floor is singing them now"

Äänestä

No joo, Tarja on kuitenkin se lady joka on edelleen monen mielestä NW:n tarvaramerkki, eli on pikkasen eri asemassa kun Anette.
Siinä Nettan tekee viisaasti, että ei peesaa Nightwishia, hän parhaimmillaan aivan eri genressä.

Äänestä
  • on kuitenkin puolestaan se, että Anette haukkuu Nightwishiä päästäkseen otsikoihin - ja siinä samalla kertoo uudesta levystään, jota ei olisi olemassa ilman Nightwishiä.

    Äänestä

asemassa kuin Anette, entinen mikä entinen.

Äänestä

Kovin vaatimattomaksi on Anetten musiikkiura mennyt, nyt hän harjoittelee äiteensä aviomiehen kanssa joka rämpyttää akustista kitaraa ja Anette hoilaa vieressä. Aikooko hän tällä kokoonpanolla tulla Suomeen festarikeikoille? Vajaa kaksi kuukautta Kivenlahden festariin eikä mitään tietoa bändistä vielä.

Onko noissa festarisopimuksissa mitään vaatimuksia, pitääkö artistilla olla bändi mukana vai voiko tulla vaan yksin kitaristipapan kanssa? Rahaa Anette tietysti saa enemmän kun ei tarvitse bändille maksaa palkkaa ja matkakustannuksia.

Äänestä
  • Mulla ei olis mitään sitä vastaan että Anette esiintys pelkästään akustisen kitaran säestämänä, vois tietenkin kitaristi olla joku nuori ja komee.

    Äänestä

  • tästä enää puuttuu, että Anette vetää kesän festarikeikat akustisena kahdestaan jonkun rollaattorimuumion kanssa!

    Kun ei ole sähköisenäkään versiona kovin menevää kamaa tuo Anetten soolomatsku, niin tuolla kokoonpanolla varsinkin juhlakansa on unessa jo ennen setin puoltaväliä.

    Äänestä

  • No sehän kirjoitti:

    tästä enää puuttuu, että Anette vetää kesän festarikeikat akustisena kahdestaan jonkun rollaattorimuumion kanssa!

    Kun ei ole sähköisenäkään versiona kovin menevää kamaa tuo Anetten soolomatsku, niin tuolla kokoonpanolla varsinkin juhlakansa on unessa jo ennen setin puoltaväliä.

    Rollaattorimuumioita alkaa Nightwishissäkin pian olemaan: Troy, s. 1964, Marco, s. 1966. Toivottavasti ei ala kihti tai reuma vaivaamaan...

    Äänestä

  • Soitto vaikenee kirjoitti:

    Rollaattorimuumioita alkaa Nightwishissäkin pian olemaan: Troy, s. 1964, Marco, s. 1966. Toivottavasti ei ala kihti tai reuma vaivaamaan...

    Äijät on vielä hyvässä vireessä, tekevät paljon töitä ja vetävät pitkät maailmankiertueet kunnialla läpi. Pikku hiljaa meno tietysti rupeaa rauhoittumaan, niin käy meistä joka ikiselle. Ei kypsemmässä iässä tarvitsekaan juosta kieli vyön alla vaan voi keskittyä elämässä tärkeisiin ja oleellisiin asioihin.

    Äänestä

  • Penskat hiljaa! kirjoitti:

    Äijät on vielä hyvässä vireessä, tekevät paljon töitä ja vetävät pitkät maailmankiertueet kunnialla läpi. Pikku hiljaa meno tietysti rupeaa rauhoittumaan, niin käy meistä joka ikiselle. Ei kypsemmässä iässä tarvitsekaan juosta kieli vyön alla vaan voi keskittyä elämässä tärkeisiin ja oleellisiin asioihin.

    Rolling Stonesin äijät ovat seitsemänkymppisiä ja silti kiertue heiltä sujuu edelleenkin. Eivät osaa lopettaa Scorpions-yhtyeen äijätkään, vaikka vanhimmat heistä ovat pitkälle yli kuusikymppisiä. Jos vain terveyttä riittää, muusikot voivat jatkaa bändeissä pitkälle yli normaalin eläkeiän, ja tunnettujen bändien kohdalla kysyntää näkyy riittävän. Toivon, että myös Nightwish pysyy aktiivisena vielä pitkään.

    Äänestä

Shine on loistava levy. Anetten ääni lumoavan kaunis. Ihan sama vaikka säästäisi itseään tamburiinilla, keikan menen kuuntelemaan.

Äänestä
  • olisi myös nähdä, kun Anette samalla tanssahtelisi tamburiininsa tahtiin, vaihtoaskel - hep hep - vaihtoaskel hep hep!

    Äänestä

Mielenkiintoista, että Tuomasta häiritsee Tarjan laulelot...

Äänestä
  • Pitäisi olla linkki johonkin todelliseen Tuomaksen lausuntoon. Anetten hölinöitä en ihan heti sellaisenaan usko.

    Äänestä

  • Ääh, ei ne mitään häiritse. Anette tuntuu vetävän hatustaan jo melkein mitä milloinkin.
    Miksi häiritsikään. Tarja ei ainakaan syylisty mihinkään mauttomuuksiin, ei tod.
    Fanit kuitenkin pitkälti samoja Nightwishin hypettäjiä.
    Vai ei Anette lupaa lauleskella entisen bändinsä levytyksiä. Tässäkin asiassa olisi kannattanut malttaa olla vähän fiksummin, koska tulee takuulla lurauttelemaan Meadows in Heaven ista alkaen kaikkia mahdollisia missä oli vahvoilla. Oma materiaali on sen verran kevyttä kamaa vielä pitkään ja jos "fanit" vaativat, niin kynnys on melko matala siirtyä Holopaisen tuotantoon.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Flooria kirjoitti:

http://www.metalhammer.co.uk/news/2014-04-07/olzon-knew-jansen-would-end-her-nightwish-career

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu