Koivulan kerrostalon julkisivusaneeraus Porissa

"100% kakkaa"

Olenkohan ymmärtänyt jotain väärin paikallisen yrityksen mainoslauseesta "100% PRM -laatua", kun tänää ohi kävellessäni huomasin heidän tekevän jo sokkeliin rappausta ja laittavan rappauslevyjen saumatasoitetta?! Tätäkö on laatu nykyään?

Siinä onkin ihmettelemistä, kun yöllä ilma menee pakkaselle ja irroittaa laastit pohjistaan ja kun sitten siihen tehdään pintarappaus ja niitä sitten korjaillaan ensi kesänä :D

Ja sitten näyttää pitävän omilla firman sivuilla nettiblogia ja siellä kehuu kuinka laadukasta tehdään.. HAHAHA! http://www.prm.fi/blogi.php

Miten kehtaa?

3

687

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • en tajua ongelmaa

      PRM:n toimitusjohtajalla on tosiaan jännä tapa kirjoitella aika avautuvia blogikirjoituksia. Olematta liian kriittinen, jutut ovat minulle aivan liian pitkiä ja muka-hauskoja. Ei kukaan jaksa lukea noin pitkiä tarinoita. En ymmärrä, miten kukaan ehtii kirjoittaa sellaisia? Toimarilla on muutenkin "mielenkiintoiset" jutut. Toivotaan, ettei hän koskaan konsultoi ulkoiseen asiakasmarkkinointiin liittyviä asioita, ainakaan jos hänen tarinansa ovat totta.

      Mitä kyseiseen hankkeeseen tulee, en ymmärrä miten sokkelin lisälämmöneristys toisi mukanaan mainitsemasi kaltaisia ongelmia. Esim. kolmikerros- ja eristerappaustekniikoita käytetään yleisesti ulkopuoliseen lisälämmöneritykseen. Mikä muka on ongelmana?

    • eka

      hyvinhän toi on kehdannut vuosia vedättää porilaisia taloyhtiöitä jotka luottavat sokeasti omiin isännöitsijöihinsä jotka taas kaveeraavat kyseisen yhtiön toimitusjohtajan kanssa esim. golf kentällä. kyllä kannattas palkata remontteja valvomaan joku ammatyitaitoinen ja puoloeeton valvonta firma niin vois paljastua monia rakennus virheitä ja puutteita ja tekemättömiä töitä.

      • Anonyymi00003

        Näinhän tuo on tehnyt aina kaikessa vedätetään ja tehdään väärin tahalleen kunhan säästää lisää rahaa itselke ei välitä yhtään tilaajasta siis maksajasta.
        Kyllä valvonta surkeeta kun kaveeraa kaikkien kanssa sääliksi käy taloyhtiöitä jotka teettää remontit tuolla firmalla ei hyvää tuu eikä kestävää


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1379
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      46
      758
    3. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      65
      707
    4. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      88
      704
    5. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      669
    6. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      143
      630
    7. Olivia Oras

      "Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde
      Kotimaiset julkkisjuorut
      62
      628
    8. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      618
    9. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      51
      602
    10. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      47
      591
    Aihe