Vaimoni ei ole varma enään

tuskastunutko

Vaimoni ei enään tunnusta rakkautta minua kohtaan, vaan kulkee naapurissa vanhan ukon tykönä ja harrastaa seksiä hänen kanssa. Minusta tuntuu ,että jätän hänet ja haen uutta rakkautta. Riitelemme päivittäin ja minua inhottaa, että tämä ukko on puolet vanhenpi häntä yli 60v. Minulla on kaksi rakasta tyttöä joita rakastan yli kaiken. En tiedä mikä siinä ukossa kiinnostaa, rikas ei ole luottotiedot mennyt ym. Jotenkin tuntuu sairaalta yllättää hänet naimassa sitä paskiasta.
Vaimoni valittaa kun en saa töitä, vaikka haen aktiivisesti töitä ja hakemuksia on useita eri työpaikkoihin. Sanon hänelle , että olen löytänyt kauniin ja nuoren naisen jota tapailen ja jätän avioerohakemuksen.

4

251

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • collari make

      Ei teillä ole yhteistä tulevaisuutta muuten kuin lapsenne huoltajina ja erillään. Vaimosi kyllä alkaa inistä takaisin mutta älä lankea siihen ansaan.Hae titä ja ota vaikka muuta hommaa jos alasi töitä et saa.

    • Kevätmielellä :)

      Olet erehtynyt, vaimosi käy naapurissa tapaamassa sen vanhan ukon pojanpoikaa.

      • nimenomaaan

        jep tai vähintäänkin poikaa sillä 3-kymppisen naisen silmissä yli 6-kybänen ei ole fyysisesti vetoava.


    • kielipoliisi

      En mäkään jaksais tyyppiä, joka kirjoittaa "enään".

      Ihan ala-asteella pitäisi tulla selväksi, että enää ilman ännää perässä. Että hyvinkin voi olla parempi kiikarissa.

      Voi, voi...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      253
      4557
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      130
      2985
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2742
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      74
      1730
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      105
      1563
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      20
      1461
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      55
      1324
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      93
      1235
    9. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      204
      1093
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1085
    Aihe