Nalle Wahlroosin esimerkin innoittamana Keskustan miljonääripuheenjohtaja Juha Sipilä kertoo myös harkitsevansa muuttoa Ruotsiin.
"Suomessa meidän kansalaisten parhaimmiston verotus on aivan kestämätön" sanoo Sipilä Suomenmaan haastattelussa tänään.
Miljonääri Sipilä uhkaa muuttaa Ruotsiin
16
126
Vastaukset 16
- Sipilä sucks!
Tervemenoa vaan! Päästään tuosta ääliöstä sitten!
Just joo. Ooppa persu hiljaa. Kateellisen panettelua, kun on tuorsinläkdyt lukematta.
- ookooook
Ooookko nää lesta, runkkaako nää lastebn lähel.
- Kepu ja itserakkaus
"Suomessa meidän kansalaisten parhaimmiston verotus on aivan kestämätön" sanoo Sipilä.
Taitaa sekin ressukka potea väyrystautia. - J Utta
hih hih minun pikku luuserit päästävät ketjussa valheita hih hih
- Good bye!
Menköön Ruotsiin. Kukaan ei jää kaipaamaan Sipilää Suomessa.
- Lars Leev
Knivistassa odotetaan mulkku kovana lesta veljen saapumista.
- Carl Gustaf
För Sverige i Tiden!
- Pois vain!
Raukat menkööt rajan taa! Tervemenoa Sipilä!
- J Utta
Hih hih tulkaa minuun 150 laaki hih hih
- ahahahahaha
Vai luulee tämä veritulppainen lantakeisari olevansa "parhaimmistoa". Toisaalta Ruotsissa puolet lääkäreistä on ulkomaalaisia ja hoitovirheiden johdosta sattuvat kuolemat jatkuvassa kasvussa. Ehdottomasti kannattaa lestadiolaisen suuruudenhullun sekopään muuttaa sinne ja katso miten hyvin se Tadinovic tai Mehmet niitä keuhkoja hoitaa meihiläisen piukka Päiviin verrattuna.
- Sipilä sucks!
Juha Sipilässä on tämä pimeä puolikin...
- terävä kärki
Kyllä Sipilä nyt "motitetaan", kun kepu-viisaat: Juhantalo, Väyrynen ja Vanhanen valitaan uuteen eduskuntaan.
- Kansan toive!
Toivottavasti toteuttaa tuon mahdollisimman pian.
- KissaPöydälle
Tervemenoa!
- Valhe_emävalhe
punikkirupu ja rupulauma vastaa kaikuna. Nämä oman elämänsä sankarit ; )))
Kuinka alas nämä vielä vaipuvatkaan?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ny se loppuu ( Kuhmo)
Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.561672Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan
Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt241302- 951016
- 87773
- 44765
Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki
Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.20569- 28561
- 31503
Nainen, miten suhtautuisit
Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?55493Voitko kirjoittaa mulle tänne mies?
Jos täällä käyt? Ihan kaverimielessä, jos ei muuten? Haluaisin jutella sinun kanssa. Mulla on edelleen jotenkin niin h30433