Onko

Onko täällä enää palakauppaakaan kylässä, mistä sais verhoja tai edes kangasta??
3256
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ekös kuttikallionmäellä vielä ole Sirola??

Äänestä

Leenan Kangaskulmasta saa kangasta, taisi olla ompelupalvelukin :) Lankasuulissa ei ole enää kankaita ollut vuosiin.

Äänestä

Kyllä on ollut ja hyvä olikin.valitettavasti tänään vikaa päivää auki .

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mummeli kirjoitti:

Onko täällä enää palakauppaakaan kylässä, mistä sais verhoja tai edes kangasta??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu