Kuubalaiselta menee 3,5 vuoden palkka

lentoon välille Havanna-pariisi-Havanna.

Jos sattuvat saamaan viisumin matkalle.

hahahahahah:))))))))))))))))))))
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

kuubalaisen palkka on 25 euroa kuussa keskiluokkatasolla
Jos arvioidaan Fidelin tai Raulin elintasoa (Fidel pitää cocacolasta
ja koripallosta)

ja sanotaisiin 10 000 euroa kuussa se olisi noin 400 kertainen
kuubalaisen opettajan palkka

Työtätekevä kansa äänestää EU-vaaleissa
Sampo Terho
Jussi Halla-aho

Ei voida kuvitella, että sosialisti Eetu Salin olisi sosialidemokraattien
1903 Forssan kokouksessa hyväksynyt ilmaisen rahan jakamista elintasosiirtolaisille
ja siten suomalaisen sosiaaliturvan romuttamisen arvoltaan vähäpätöiseksi.

Siksi Perussuomalaiset on moderni SDP
Työtätekevien puolue, jota työväki äänestää EU-vaaleissa

Liittovaltiokehitys pitää pysäyttää tähän päivään

EU:HUN LÄHETETYSTÄ EUROSTA SAADAAN KAIKKI HAUT HUOMIOO NOTTAEN PUOLET TAKAISIN SUOMEEN, VAIKKA MITÄ
TUKIA HAETTAISIIN. Suomi on selkeästi nettomaksaja EU:hun.

Kun lähetämme satasen Brysseliin, kuusi euroa menee hallintoon, muutama kymppi menee muihin maihin, koska olemme nettomaksaja. Jäljelle jäävää rahaa voimme anoa takaisin kankeilla menetelmillä, jotka rajoittavat rahan käyttöä niin pahasti, että takaisin saadunkin euron arvo on jopa vain 50 senttiä euroa kohti.

Liittovaltiokehitys eli poliittinen harmonisointi ei useinkaan vastaa Suomen etua, koska sääntely tehdään keskieurooppalaisesta näkökulmasta. Suomi on nettomaksaja ja eroaa olosuhteiltaan, mm. pitkien etäisyyksien ja harvan asutuksen vuoksi aika oleellisesti keskieurooppalaisesta toimintaympäristöstä.

KATSO SAMPO TERHON JA JUSSI HALLA-AHON HAASTATTELU
http://dreambroker.com/channel/dbiqeuet/iframe/khel3h7l

Perussuomalaisten eurovaaliehdokkaiden kanta EU:hun on selkeä. Sampo Terho ja Jussi Halla-aho totesivat haastattelussa kuin yhdestä suusta, että poliittisen vallan siirtämiselle pois Suomesta on tultava loppu.
EU:n kiihtyvä liittovaltioistuminen on kaikkea muuta kuin hyväksi Suomen taloudelle ja turvallisuudelle. Kehitys pitää pysäyttää tähän päivään, sanoo istuva europarlamentaarikko Sampo Terho.

- Kun lähetämme satasen Brysseliin, kuusi euroa menee hallintoon, muutama kymppi menee muihin maihin, koska olemme nettomaksaja. Jäljelle jäävää rahaa voimme anoa takaisin kankeilla menetelmillä, jotka rajoittavat rahan käyttöä niin pahasti, että takaisin saadunkin euron arvo on jopa vain 50 senttiä euroa kohti, Terho tiiviistää.

Halla-aho: Kauasko integraatio päästetään?
Euroehdokas Jussi Halla-aho pitää kysymystä siitä, tuleeko EU:sta liittovaltio vai ei, jo vanhentuneena. EU:sta on hänen mukaansa jo tullut monella tavalla liittovaltio.
- Oleellisempi kysymys on, kuinka pitkälle poliittisen keskittämisen ja vallan integraation annetaan mennä, hän katsoo.

Liittovaltiokehitys eli poliittinen harmonisointi ei useinkaan vastaa Suomen etua, koska sääntely tehdään keskieurooppalaisesta näkökulmasta. Suomi on nettomaksaja ja eroaa olosuhteiltaan, mm. pitkien etäisyyksien ja harvan asutuksen vuoksi aika oleellisesti keskieurooppalaisesta toimintaympäristöstä.

- Esimerkiksi elintarvikkeiden kuljetusten säätely voi olla järkevää Keski-Euroopassa, mutta tappaa pienyrittäjyyden Suomessa, Halla-aho mainitsee.

EU:ssa on hyviä alakohtaisia työkaluja, jotka tuottavat lisäarvoa jäsenmaille, mutta yleinen poliittinen harmonisointi sopii Suomelle huonosti.

Terho: Raja tähän päivään
Terhon mukaan rajan voi vetää tähän hetkeen: joka haluaa liittovaltioistua ja edistää vahvempaa unionia vielä tästä enemmän, on käytännössä federalisti eli liittovaltion kannattaja.
- Eteenpäin ei enää pääse ilman liittovaltion rakentamista, Terho näkee

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ei kai se haittaa:)) kirjoitti:

lentoon välille Havanna-pariisi-Havanna.

Jos sattuvat saamaan viisumin matkalle.

hahahahahah:))))))))))))))))))))

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu