Olen lukenut 257 koeajo-juttua joihin luotan yhtä paljon kuin Paavo Väyryseen. Itse olen päivän päristellyt -99 mallin XK8:lla..mutta...
kysyisinkin nyt autoa paremmin tuntevien positiivisia ja negatiivisia havaintoja autosta. Niin ja onko talvikäytöstä kokemusta?
Harkitsen nimittäin vakavasti vaihtoa XKR:ään ensi keväänä...
Mielipiteitä XK8 tai XKR
2
677
Vastaukset 2
- jjj
Voisitko lähettää linkit jos jokin niistä olisi sähköisesssä muodossa. Tonne klubimme malliesittelyyn...
- xk8
Itselläkin ollut sama mielessä mutta sopivaa yksilöä ei ole vielä tullut vastaan; kenties nyt tuotuna voisi ajatella kun valikoima on parempi.
Koeajoissa XKR on yllättänyt lähinnä neutraalisti; ero ei olekaan niin suuri kuin sitä ajattelee eli se "viimeinen potku" on kuitenkin sen verran harvinainen.
Kenties kannattaa odotella miltä uusi XK tulee näyttämään ensi vuonna?
Talvikäytön suhteen renkaat lienevät se kynnyskysymys eli kun 18" on minimi, talvirenkaiden suhteen joutuu helposti tekemään kompromissejä. Esimerkiksi meillä S-type R on "melkein kesäauto" ja talvella XK8 on enemmän ajossa..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 911487
- 831022
- 67917
Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?
Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su361861Oikea nainen
On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t170835- 92773
Olen pahoillani mies ihan kaikesta
Et sinä ole edes tehnyt mitään väärää. Eihän kenestäkään ole pakko tykätä. Pyydän anteeksi kaikkea häiriköintiä, joka on61605- 63556
- 33501
Minä olen käyttänyt mustan magian riittejä ja taikoja aiheuttaakseni epäonnea ja pahaa joillekin
Ne jutut on toimineet. Olen harjoittanut tätä parisenkymmentä vuotta128497