jos leiri kestää 2x2tuntia, ei kai siinä tarvi 2 tunnin lounastaukoa, intensiteetti häviää.
jos täytyy ajaa huoltoasemalle syömään läskisoosia, eikö se ruoka ala väsyttääkin? tunnin tauko riittää. toisaalta, onko niitä leiriä enään niin usein kuin oli IKMF aikana.
eväät mukaan
3
222
Vastaukset
- 6465464565
Musta 2 tunnin tauko on mukava, kun siinä on hyvää aikaa kertailla mielessään edellisen treenin asioita ja sen jälkeen tehdä jotain ihan muuta. Seuraavaan treeniin pystyy keskittymään paremmin, kun on lepuuttanut kehon lisäksi myös mieltä.
- magamies
Jos leiri kestää 2x2 tuntia, mihin sitä lounastaukoa tarvitaan? Ei terveen ihmisen tarvitse syödä joka välissä ja vessassakin voi käydä ennen treenejä. Pidätyskyvyttömät kuskoon housuunsa, aina ei tarvitse mennä heikoimman ehdoilla.
- dggjkutggjy
Jos kestää 2x2 eikä ole kunnon taukoa välissä, on kyse kävelyvauhtisesta puuhastelusta - mistä oikeasti on kai kyse magassa. Urheilussa tuo 4 tuntia vastaa noin maratonia eikä sovellu uuden oppimiseen.
Jos siis harrastat urheilua - judo, bjj, nyrkkeily - tulet huomaamaan että treenit on 1-1,5 tuntia ja sitten on palautuminen. Näissä teatteri-IP-lajeissa voidaan sitten pelleillä pitempäänkin tauotta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
Jotenkin se harmittaa
Etten voinut antaa itselleni mahdollisuutta tutustua. Tulit vain liian lähelle ja syvälle kemia oli alusta alkaen liian46700Olen yrittänyt tavoittaa sinut kolmesti
Elämän aikana. Kahdesti hakenut numeroa ja lähettänyt jollekkin nimisellesi viestin. Kerran aivan summassa keksimääni os2652Haluan kysyä vain yhden asian
Miksi et koskaan halunnut kohdata minua kasvotusten silloin, kun molemmilla oli tunteita? Kaiken muun olen jo hyväksymäs39579- 73562
- 22512