Miksi petturi lähtee pettämään, nyt ei tarvitse keksiä niitä juttuja mistään seksistä ja muusta älyttömästä, vaan ihan tosiasioista.
Mieti nyt tarkkaan, miksi jätä toisen pienten lasten kanssa, siis hylkäät omat lapsesi ja lähdet pettämään.
Miksi vielä sitten menet toisen luokse, jolla on pienet lapset, joka on tullut petetyksi elämässään ja uskoo sinun satuihisi, sillä eihän asia miksikään muutu, edelleen on lapsia, mutta nyt toisen ja heitä sitten vihaat, valehtelet lapsien tehneen pahoja, kun itse lavastat ne, sillä eihän alle kouluikäiset keksi edes sellaisia juttuja, joita teette. Huudat ja kiroilet noille lapsille.
Nyt oma pää pölkylle ja todella miettimään, mitä varten et pysty välittämään omasta puolisosta ja omista lapsista.
Ostelet hienoja autoja, moottoripyöriä, mutta omille lapsille ei mitään, eikä edes ole aikaa olla heidän kanssaan, et vie harrastuksiin, et kuuntele, et välitä.
Itse juokset ulkomaanmatkoilla ja harrastuksissasi jatkuvasti.
Eikö milloinkaan satu siihen sydämeesi, että olet todellinen paholainen ja roisto, ensin oman perheen tuho ja sitten vielä menet ja tuhoat toisenkin perheen, ehkä kolmannen tai kuinka niitä onkaan.
Mieti nyt tarkkaan, miksi jätä toisen pienten lasten kanssa, siis hylkäät omat lapsesi ja lähdet pettämään.
Miksi vielä sitten menet toisen luokse, jolla on pienet lapset, joka on tullut petetyksi elämässään ja uskoo sinun satuihisi, sillä eihän asia miksikään muutu, edelleen on lapsia, mutta nyt toisen ja heitä sitten vihaat, valehtelet lapsien tehneen pahoja, kun itse lavastat ne, sillä eihän alle kouluikäiset keksi edes sellaisia juttuja, joita teette. Huudat ja kiroilet noille lapsille.
Nyt oma pää pölkylle ja todella miettimään, mitä varten et pysty välittämään omasta puolisosta ja omista lapsista.
Ostelet hienoja autoja, moottoripyöriä, mutta omille lapsille ei mitään, eikä edes ole aikaa olla heidän kanssaan, et vie harrastuksiin, et kuuntele, et välitä.
Itse juokset ulkomaanmatkoilla ja harrastuksissasi jatkuvasti.
Eikö milloinkaan satu siihen sydämeesi, että olet todellinen paholainen ja roisto, ensin oman perheen tuho ja sitten vielä menet ja tuhoat toisenkin perheen, ehkä kolmannen tai kuinka niitä onkaan.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Pitäisiköhän sun sanoa noi sanat sille petturille, eikä täällä avautua?
Odotan että se petturi lukisi tämän ja kertoisi tässä edes lapsilleen julmuutensa syyt.
On kulkenut jo monta perhettä ja jättänyt paljon tuskaa.
Varokaa naiset liian kauniita sanoa ja avuliaisuutta, jonka turvin tahtoo kotiinne.
Petollisista petollisin.
Kuinka voi varoa kun ei tiedä kenestä on kyse. Laita nimikirjaimet.
Puheet paljastat ja kysele kuinka monta suhdetta on jo takana ja paljonko lapsia ja lapsenlapsia. Kyllä selviää niillä. Ilmestyy kuin tyhjästä ja auto on putipuhdas, tai moottoripyörä kiillotettu, vie jonnekin mökille.
Ehkä sun pitää etsiä sitä syytä itsestäsi. Mies haluaa kaikenlaista siltä pikku vaimoltaan. Otetaan tässä vaikka tuo seksi. Jos et osaa tyydyttää miehesi kaikkia haluja niin tottakai se menee semmoisen luokse joka osaa sen. Eikä siinä lapset vaikuta mitään. Jos toinen ottaa nätisti suihin tai imee tosiaan pillullaan jätkän kuiviin niin en kyllä ihmettele yhtään jos äijä on karkuteillä. Suurin osa naisista ei edes osaa tuota miehen tyydyttämistä.
Ei näytä tälle kaverille mikään riittävän, narsisti on ilman muuta.
Jos ei naiset miellytä, pitäisi sentään lapsistaan huolta, mutta ei sitäkään.
Muuten en ole sanonut olevani tuon miehen suhteessa missään kohtaa.
Varoittelen vain syystä, että olen liiankin kauan katsonut tätä menoa. Osaa todella puhua, mutta samalla kyllä tarkistaa että saa elatuksen, kun alkaa polttaa lähtee.
Ei tässä ole kyse seksistä ihan turha luullakin. Paljon pahempaa.
Mutten onkohan olemassa vai voitaisiin kehittää laite, jolla saa imaistua jätkän kuiviin, jäisi ainakin nuo lapset tekemättä. Niitä on nyt jo paljon liikaa.
Mies menee vieraisiin ihan luonnostaan. Saalistaja..panomies..kohtalo. Se on kirous ja ihanuus tuo siittämisen tuoma orgasmi.
Valitettavaa että tänne kirjoittajien tilanne on sellainen, että olipa asia kuinka tarpeellinen keskusteltavaksi sen ajatuksen romuttaa ala-arvoinen ilkeily ja rivoudet.
Tiedän että näillä ihmisillä on tavallaan "mopo karannut", ovat jääneet joko syyttää ja syyllisinä yhteiskunnan ulkopuolelle.
Eli katkeruus oikein rehottaa, sillä ei elämä korjaannu, tarvitaan omaa halua nousta suosta, vaikka sinne olisi joutunutkin syyttä tai syystä.
Kukaan muu ei voi teitä auttaa kun itse itseänne.
Sitten tuo erilaisten ihmisten jatkuva pilkka täällä on todella pahaa. Totta joka paikkakunnalla on ihmisiä, jotka ovat jo lapsesta saakka olleet vajavaisia tai ovat sairastuneet myöhemmin. Tuskin kukaan heistä ansaitsee ivaa ja pilkkaa, joten mikä sinua ivaaja, pilkkaaja itseäsi vaivaa, kun kirjoittelet noita kirjoituksia.
Mitä haet sitä kautta, kerropa.
Sitä vastoin on asiallista kirjoittaa erilaisista asioista, siitä kuinka voimme välttää vaaroja, uhkia.
Minusta on oikein, että narsistista ihmistä kukaan ei huolisi kaunopuheineen ja hirmutekoineen perheeseensä. Se paha mikä tällaisesta ihmisestä lähtee, tekee julmaa jälkeä.
Jos hän ei pääsisi noiden puheidensa kautta eteenpäin, jospa hänkin hakautuisi saamaan hoitoa ja tätä kautta hieman parempaa elämää.
Monta muutakin asiallista keskustelua olisi aiheellista käydä kanavavalla, kun sellainen mahdollisuus tätä kautta on luotu, mutta pois kaikenlainen syyttely iva ja katkeruus, viha.
Ihan suotta mollaamme omaa "pesää", voisimme yhteisvoimin tätäkin kautta yrittää saada parannettua niin Mikkelin Seudun asioita, kuin samalla kertoa elävän elämän haasteista, siis puhaltaa "yhteiseen hiileen" vain sitä kautta löytyy parempaa, ei anneta vallan hajottaa.
Jospa sinä alkoholia kaipaava, jättäisitkin tänään ostamatta kaljat ja vielä huomennakin eli kokeilisit edes löytyykö parempaa ilman kaljaa, olen toki kuullut, että ainakin viikko kieltäytyä, jotta se saasta joka siitä on kertynyt sisällesi ehtisi haihtua kaikkine vieroitusoireineen, vaatii todella voimia, mutta yritä ja yritä.
periaatteessa kaikki on kunnossa mutta seksielämä on täysin kuihtunut vaimon haluttomuuden takia. Antaisiko se oikeuden käydä vieraissa vai pitäisi kö odottaa parikymmentä vuotta kunnes halut häviävät.
Ja sinä puutteessa eläjä, käypä tarkistuttamassa lääkärissä itsesi ja alkuun on seksikauppoja, joten eiköhän sieltä jonkinlainen vekotin löydy ajanratoksi, sillä siitähän sulla kenkä puristaa kun ei oo mitään tekemistä.
Niin kuvittelet että eukko pihtaa, vaikka vika on siellä omassa takaraivossasi.
Kyllä ne halut tasaantuisi jos tekisit raskaan työpäivän, olen aivan varma. Nyt taitaa eukko sullakin yrittää hoitaa kodin, hankkia elannoin ja vielä kuunnella tuota narinaasi, olet lapsellinen, todella lapsellinen.
Nämä puuteasiat eivät ole tällä palstalla käsiteltäviä asioita, vaan todella lääkäri voi hoitaa, usein on niin että on tekemisen puute ja aivot alkaa hakata vain tuota yhtä ja ainoaa asiaa kaiken aikaa.
Älkää ruokkiko tuota aloittajatrollia, sil on pahin ongelma itsensä kanssa, kun ei tajua hakea apua omiin mentaaliprobleemiin, vaan on aina muita moralisoimassa ja neuvomassa, vaik itse on narsisteista itserakkain. Ainut asia mikä sil on, on toisten asioihin puuttumisen taito, vilkas mielikuvitus ja tekopyhäviitta harteillaan.
Joku narsisti ilmeisesti pelkää edellisen kirjoituksen perusteella tulevansa paljastetuksi, joten yrittää lietsoa sanoilla mentaaliprobleema sanalla, sekä syyttää oikean asian esille ottamista narsistiksi. Muutoin miksi narsisti itse varoittaisi tällaisesta toiminnasta, eli on kalahtanut nyt ihan oikeaan paikaan.
Paikkakunnalta löytyy kyllä narsistisesti toimivia yllin kyllin ja minäkin tuon esiin sen mitä olen nähnyt ja monen monta kertaa. Työpaikkani tuo nämä esiin kyllä selkeästi, on vain se epäkohta, että narsistin uhri ei näe miten häntä huijataan.
Joten varokaa ihmeessä näitä, menetätte kaiken heidän kanssaan. Teillä ei saa olla yhtään mitään muuta, kuin minkä tuo narsisti sallii, siltikin ivaa ja pilkkaa teitä, kun pelkää menettävänsä, palvoo ja puhuu kauniita sanoja. Mutta elämää teillä ei ole.
Pöh,tuskin tuollaisella on rahaa mihinkään ostoksiin.Kinuaa akaltaan tuohta tai jollakin muulla konstilla yrittää.Huijaa minkä ehtii.Pentuja sinne,pentuja tänne.Säälittävä raasu.