Kun joku menee huonosti, lopputulos on "Persusta". PSn viimeaikaiset toheloinnit syynä.
Uusi sanonta kansan suussa
Lingvistikko
1785
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Kuten yleensäkin, palstan antipersuhäirikkö on ymmärtänyt taas kerran väärin, joskin tarkoituksella - ja se on aika "persiistä".
PS;hän ei ole suuremmin toheloinut koko aikana, yksittäisen kansanedustajan toheloinnit eivät ole PS;n tohelointia.
Ketä yksittäistä kansanedustajaa mahdat tarkoittaa - Virtasta, Halmetta, Hirvisaarta, Hakkaraista, Hongistoa, Halla-ahoa, Immosta, Vistbackaa, Oinosta, Niikkoa, Kettusta, Packalenia......?
Persuryhmästä taitaa olla Ruohonen-Lerner ja Soini ainoat jotka eivät ole munanneet itseään ja puoluettaan naurettavalla sirkuspelleilyllään. Ja Soininkin kohdalla tuohon munaamattomuuteen voidaan vetää varaus.
Onko vaikeuksia ymmärtää lukemansa ?
Oletko sitä mieltä, että noiden hölmöilyt ovat ryhmänä tehtyjä ?, ja ovatko kaikkien mielestä hölmöilyjä ollenkaan ? Mitä sitten lienetkään tarkoittanut ?
Otat itsellesi kohtalaisen suuren roolin ainoana oikean tuntijana ja hyväksyjänä, millähän perusteilla ja pätevyydellä, kovin tuomitsevaa ja arvostelevaa ainakin.
Onko sinusta määrittelemään suoralta kädeltä demokraattisesti valittujen, nähtävästi kaikki toimet klovnihommeleiksi siksi, että sinä et "tykkää" ??
No en "tykkää" minäkään kaikista noiden touhuista, mutta ne eivät varsinaisesti koske minua, sillä he eivät edusta minua, vaan valitsijoitaan - tuollainen on se hinta, joka demokratiasta on maksettava, toisaalta on myös hyvä, että se edustajien teemmäinen mitäänsanomattomuus on pikkuhiljaa karissut ja karisee, ja on pakko alkaa oikeasti sanomaan jotain, vaikka sitten hiukan typeriäkin.
Ruohonen-Lerner on ehdottomasti oma suosikkini, ja toivottavasti menee läpi EU-vaaleissa.
Kaikki ryhmän jäsenet rötöstelevät kaiken aikaa, mutta ryhmä ei milloinkaan? Mikäs ryhmä se käyttikään samaa logiikkaa nuhteettomuutensa todisteena...ai niin: http://yle.fi/elavaarkisto/artikkelit/liivijengit_levittaytyvat_95264.html#media=95252
Kyseenalaista onko ammuskelu huumepäissään, fantasiointi polittisten vastustajiensa raiskauksilla tai esimerkiksi viuhahtelu hotellin parkkihallissa hölmöilyä lainkaan? Joillekin tuntuu olevan mittavia vaikeuksia nähdä tuollainen muuna kuin normimeininkinä.
;)
Voi luoja, jos kansassa olisi enemmän kaltaisiasi !!!
Uustaistolaiset ovat pikkuporvareita
joilta äiti kielsi lääkärileikit ja anto barbia sijaan
siksi uustaistolaisilla on eufemistinen suhde per see seen
ja kyr pään ja ne kiertelevät sitä ilmauksilla sankkireikä
huomatkaa että uustaistolainen ei osaa taivuttaa sanaa reikä
tekstissään
valehtelet ei ole kansa suussa
se on arhinmäkiläinen komusossuanarkisti jolla on kyr pä suussa
koko ajan tälläkin palstalla
Tas viikonloppulomalla suljetulta, vajakkiapina!
Töppis, sinulla on taas Kul li suussa.! Sinä vajakki et osaa edes kirjoittaa oikein.
Hourailee ja on homo, asiahan selvis!
Persut taas seurustelusuhteita järjestämässä ja tietenkin silloin on kyse homoista !!!
Sinä olet Töppis aivan liian tyhmä vittuillaksesi.
Eikö kukaan homokatraassasi osaa tulkata kirjotettua,, vai kaikki harhasia?
SINÄ? Sinun pitää kirjoittaa MINÄ HR-vajakki luuseri!
Mitä kaikkea siellä Töppiksen hampaattomassa suussa onkaan mahtanut olla puskissa kautta maan? HUH HUH!
PROF. HAVANSIN PUHE ALKOI JUURI
TOIVOTTAVASTI SAAMME SEN JÄLKEENPÄIN VIDEOITUNA
PERUSUOMALAISTEN TOHTORITROIKKA VANTAALLA sunnuntaina klo 14-15
Seurakuntayhtymän auditorio
Tikkurila, Unikkotie 5 C, 01300 Vantaa
SUNNUNTAINA 13.4. KELLO 14 - 15
http://jussiniinisto.fi/wp-content/uploads/2014/04/professorikiertue.jpg
Avauspuhe dosentti Jussi Niinistö
MILLAISTA OIKEUSTURVAA ON MEILLE TARJOLLA EU:N TOIMESTA?
Prof. Erkki Havansi
MITÄ EU MERKITSEE SUOMEN PERUSTERVEYDENHUOLLON JA SOSIAALITURVAN KANNALTA?
Prof. Mauno Vanhala
oo KATSO Erkki Havansin EUROVAALIVIDEO oo
http://dreambroker.com/channel/el3eifsg/iframe/3eairn14
oo KATSO Mauno Vanhalan EUROVAALIVIDEO oo
http://dreambroker.com/channel/el3eifsg/iframe/bl9z8dla
Vi ttu sä spämmääjä olet sekaisin!