Näyttää toimivan ja tekee siistiä jälkeä. Lähtee niin sammalet, lehdet kuin ylitalviset oksanpätkät. Pienemmät kivet päätyy keräysastiaan, isommat sinkoilee eteenpäin ja karkean sepelin/nyrkinkokoiset kivet saavat pintaansa valkoiset raidat joista ne erottaa ja voi nyppiä sitten pois.
Mutta terät tuntuvat kuluvan nopeasti ja vaihdettaessa on ilmeisesti vaihdettava koko terä / imurumpu paketti. Kuluminen saattaa tosin johtua juuri noista kivistä mitä on pihassa paljon. Kivikkoisella pihalla arvioisin käyttöiäksi rumpupaketille yhden kesän, multapihalla todennäköisesti useampia vuosia.
Voin suositella pienelle pihalle jatkuvaan käyttöön ja isommille pihoille "kivitutkaksi" ennen isomman/arvokkaamman laitteen hankintaa.
Bosch AVR 1100 nurmikon ilmastoija
2+3
0
1626
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663372Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433167Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1222668- 432538
- 311953
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271850- 481636
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä861477- 391320
- 821189