onko joku käynyt täällä ostamassa/myymässä? millainen paikka, joko myyjät on sen löytäneet? millasia myyjiä tai tavaraa myynnissä (nuorten-/ lasten vaatteet, lelut, trokarit..)? ilmeisesti olis 'korvaaja' valtterille.
favorit itsemyyntikirpputori
kirppaaja14
4292
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kävin kokeilemassa myydä täällä, mutta eihän siitä mitään tullut. 95% myyjistä ammattilaisia, jokaisen pitäis saada voittoa, eli ei makseta mistään mitään. Tavallisia asiakkaita ei nimeksikään, viikonloppuisin alueelle ei tule julkista kulkuneuvoa. Toinen kerros, myyjät kyllä pääsee sisään takaovista , jossa luiska kärryille, jos on omat kärryt. Asiakkasta jää tulematta kaikki lastenvaunuporukat, pyörätuoli, ja rollattori asiakkaat, eli hyvin valikoidusti pääsee sisään, ellei tiedä, että porttarista sisään siellä luiska josta pääsee. Pöytämaksu oli 20 euroa, myynti 5 euroa. Myynnissä Arabiaa, Iittala Marimekonkankaita eli mielestäni kohtuu hyviä tuotteita, ei vaatteita, eikä kirjoja. Joku mättää.Ei ole Valtterin korvaaja, paitsi venäläisissä myyjissä.
En tule, jos ei ole vatteita ja kirjoja, vaan pelkkää astianrompetta.
Kiitos tiedosta!
Moi.
Mielipiteitä meillä kaikilla on paljon. Nyt toivotaan teitä tavallisia myyjiä joukolla mukaan niin varmasti kehittyy hyväksi. Ei riitä, että tullaan katsomaan ja ihmetellään ei ole vielä montaa myyjää. Tarvitaan kaikkien panosta nyt aluksi. Aina on helppo tulla valmiiseen pöytään. Lisäksi meillä on hyvät pöydät ja avarat tilat ja kaikki pääsee sisään.
Tulkaa joukolla ostamaan ja myymään niin hyvä tulee.
Terveisin
Favorit team
Siellä oli tyhjää pääsiäisenä. Noin 10 myyjää eikä mitään ostettavaa. Ei kauaa ole siellä.