favorit itsemyyntikirpputori

kirppaaja14

onko joku käynyt täällä ostamassa/myymässä? millainen paikka, joko myyjät on sen löytäneet? millasia myyjiä tai tavaraa myynnissä (nuorten-/ lasten vaatteet, lelut, trokarit..)? ilmeisesti olis 'korvaaja' valtterille.

4

237

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eitrokari

      Kävin kokeilemassa myydä täällä, mutta eihän siitä mitään tullut. 95% myyjistä ammattilaisia, jokaisen pitäis saada voittoa, eli ei makseta mistään mitään. Tavallisia asiakkaita ei nimeksikään, viikonloppuisin alueelle ei tule julkista kulkuneuvoa. Toinen kerros, myyjät kyllä pääsee sisään takaovista , jossa luiska kärryille, jos on omat kärryt. Asiakkasta jää tulematta kaikki lastenvaunuporukat, pyörätuoli, ja rollattori asiakkaat, eli hyvin valikoidusti pääsee sisään, ellei tiedä, että porttarista sisään siellä luiska josta pääsee. Pöytämaksu oli 20 euroa, myynti 5 euroa. Myynnissä Arabiaa, Iittala Marimekonkankaita eli mielestäni kohtuu hyviä tuotteita, ei vaatteita, eikä kirjoja. Joku mättää.Ei ole Valtterin korvaaja, paitsi venäläisissä myyjissä.

      • ei mulle ainakaan

        En tule, jos ei ole vatteita ja kirjoja, vaan pelkkää astianrompetta.

        Kiitos tiedosta!


      • ttt3

        Moi.

        Mielipiteitä meillä kaikilla on paljon. Nyt toivotaan teitä tavallisia myyjiä joukolla mukaan niin varmasti kehittyy hyväksi. Ei riitä, että tullaan katsomaan ja ihmetellään ei ole vielä montaa myyjää. Tarvitaan kaikkien panosta nyt aluksi. Aina on helppo tulla valmiiseen pöytään. Lisäksi meillä on hyvät pöydät ja avarat tilat ja kaikki pääsee sisään.
        Tulkaa joukolla ostamaan ja myymään niin hyvä tulee.

        Terveisin
        Favorit team


    • nähty on

      Siellä oli tyhjää pääsiäisenä. Noin 10 myyjää eikä mitään ostettavaa. Ei kauaa ole siellä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      275
      45872
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      51
      11460
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      233
      11038
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      39
      9840
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      90
      8678
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      287
      6738
    7. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      2
      3549
    8. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      3
      3440
    9. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      25
      3163
    10. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      4
      3023
    Aihe