favorit itsemyyntikirpputori

kirppaaja14

onko joku käynyt täällä ostamassa/myymässä? millainen paikka, joko myyjät on sen löytäneet? millasia myyjiä tai tavaraa myynnissä (nuorten-/ lasten vaatteet, lelut, trokarit..)? ilmeisesti olis 'korvaaja' valtterille.

4

224

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eitrokari

      Kävin kokeilemassa myydä täällä, mutta eihän siitä mitään tullut. 95% myyjistä ammattilaisia, jokaisen pitäis saada voittoa, eli ei makseta mistään mitään. Tavallisia asiakkaita ei nimeksikään, viikonloppuisin alueelle ei tule julkista kulkuneuvoa. Toinen kerros, myyjät kyllä pääsee sisään takaovista , jossa luiska kärryille, jos on omat kärryt. Asiakkasta jää tulematta kaikki lastenvaunuporukat, pyörätuoli, ja rollattori asiakkaat, eli hyvin valikoidusti pääsee sisään, ellei tiedä, että porttarista sisään siellä luiska josta pääsee. Pöytämaksu oli 20 euroa, myynti 5 euroa. Myynnissä Arabiaa, Iittala Marimekonkankaita eli mielestäni kohtuu hyviä tuotteita, ei vaatteita, eikä kirjoja. Joku mättää.Ei ole Valtterin korvaaja, paitsi venäläisissä myyjissä.

      • ei mulle ainakaan

        En tule, jos ei ole vatteita ja kirjoja, vaan pelkkää astianrompetta.

        Kiitos tiedosta!


      • ttt3

        Moi.

        Mielipiteitä meillä kaikilla on paljon. Nyt toivotaan teitä tavallisia myyjiä joukolla mukaan niin varmasti kehittyy hyväksi. Ei riitä, että tullaan katsomaan ja ihmetellään ei ole vielä montaa myyjää. Tarvitaan kaikkien panosta nyt aluksi. Aina on helppo tulla valmiiseen pöytään. Lisäksi meillä on hyvät pöydät ja avarat tilat ja kaikki pääsee sisään.
        Tulkaa joukolla ostamaan ja myymään niin hyvä tulee.

        Terveisin
        Favorit team


    • nähty on

      Siellä oli tyhjää pääsiäisenä. Noin 10 myyjää eikä mitään ostettavaa. Ei kauaa ole siellä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      77
      4542
    2. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      11
      2543
    3. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      175
      1725
    4. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      260
      1592
    5. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      124
      1460
    6. Pitikö mennä rakastumaan

      Oi kyllä, kyllä piti. Kiitos vaan sulle mies! Todella kiitän..
      Ikävä
      122
      1347
    7. Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!

      No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik
      Viihde ja kulttuuri
      9
      1277
    8. Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...

      Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil
      Maailman menoa
      72
      1269
    9. Mitä tai ketä kaivattusi

      muistuttaa?
      Ikävä
      76
      1242
    10. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      996
    Aihe