Pellavansiemenöljy tuntuu olevan loistava lisä hiuksille,sisäisesti ja ulkoisesti.Ihan kotimainen, sisältää runsaasti alfa-lipoleenihappoa joka on myös dht-blokkeri. Lopetin finan käytön lähes kokonaan sivuoireiden takia, otan sitäkin pienen murusen tosin noin 2-3 krt viikossa. Revivogen on ollut aivan loistava tuote, sai aikaan uutta sänkeä ja hiukset on vahvat kuin mikä. Bitotiinia,piitä jne myös.Näillä loppui miestyypin kaljuuntuminen jo muutama vuosi sitten,ei ole mitään paineita tästä aiheesta enää tällä paketilla.
Pellavansiemenöljy+Revivogen+biotiini
8
2909
Vastaukset
- vahinko kiertään
Tällä palstalla ei saa kertoa finan sivuoireista. Hys!
- paksu tukka
Pellavansiemenöljy
Hyviä rasvoja:
Villi kala, pähkinät, siemenet, manteli, avokado, kananmuna, kylmäpuristetut luomu kasviöljyt. Eläinrasvat (luomu, niittyliha ja riista ovat parhaimpia).
Kylmäpuristetuilla öljyillä laatua ruokavalioon!
http://suomenterveysravinto.fi/blogi/kylmapuristetuilla-oljyilla-laatua-ruokavalioon/
Tuoreen laajan tiedekatsauksen mukaan rasvan laatu ei vaikuta sepelvaltimotaudin riskiin. Tutkimustieto ei tue selvästi suosituksia “kovan” rasvan vähentämisestä ja “pehmeän” rasvan lisäämisestä sydän- ja verisuonitautien ehkäisyssä.
http://ravitsemusjaterveys.wordpress.com/2014/03/18/taas-uusi-tiedekatsaus-rasvan-laadulla-ei-merkitysta-sydanriskiin/
EI margariinia (40 %, 60 % tai 80 % rasvaa loput vettä) tai kevytlevitettä (rasvaa jokin muu määrä kuin 40 %, 60 % tai 80 % vettä), eikä muitakaan prosessoituja kasviöljyjä ja -rasvoja. Eli vältä elintarvikkeita, joissa on ainesosina: kovetettu kasvirasva, kovetettu kasviöljy, kasvirasva, kasviöljy, auringonkukkaöljy, rypsiöljy, maissiöljy, pellavaöljy, kasvisteroliesterit, palmuöljy, palmurasva, kookosrasva ja rasvahappojen mono- ja diglyseridit.
Hyviä rasvoja tarvitsemme kasvuun ja kehitykseen sekä yleisterveyden ylläpitämiseen. Tämä rasva on energian, ruoansulatuksen, aivojen, solujen ja aineenvaihdunnan kannalta välttämätöntä. Rasvan tehtävä on toimia solukalvojen rakennusmateriaalina ja solujen viestinviejien lähtöaineena. mm. hormonaalisten viestien toimivuus on kiinni rasvasta.
Suomalaisten ravitsemussuositusten mukaan rasvaa tulisi saada n. 33 % päivittäisestä energiasta. Aikuisen perusruokavaliossa tämä tarkoittaa n. 80 grammaa rasvaa päivässä.
Ite sain biotiinista sisäisii finnei.
Yäk.
http://personal.inet.fi/koti/remeli/hius.htm#Biotiini- tuli mieleen
Lapsena käytin jotain vehnänalkioöljy shampoota ja silloin tukka oli tosi vahva. Ei kai ole valmistettu enää pitkään aikaan ja jotkut muutkin näkyy kaipailevan. Tuollainen löytyi, voisi joskus kokeilla jos viitsii tilata, liikkeistä ei taida löytyä mitään.
http://puoti.lonkatukku.fi/Vehnaenalkiooeljyshampoo-1000-ml - jaa.
tuli mieleen kirjoitti:
Lapsena käytin jotain vehnänalkioöljy shampoota ja silloin tukka oli tosi vahva. Ei kai ole valmistettu enää pitkään aikaan ja jotkut muutkin näkyy kaipailevan. Tuollainen löytyi, voisi joskus kokeilla jos viitsii tilata, liikkeistä ei taida löytyä mitään.
http://puoti.lonkatukku.fi/Vehnaenalkiooeljyshampoo-1000-mlEipä näy tuotakaan olevan tällä hetkellä, mutta stockmannilla pitäisi olla jotain american chemicalsin valmistamaa.
- jeike1
Loistava käärmeöljysetti, suorastaan fantastistinen
- smalldick steve
Noista ei sentään kasva daisarit ja munat surkastu, toisin kuin finasta. Hiusten suhteen vaikutus sama kuitenkin, eli ei mikään.
- Kysyvä
Hei! Voisitko kertoa enemmän revivogenin käytöstä?(kuinka usein ja milloin huomasit vaikutuksen) Miten käytät pellavansiemenöljyä ja millä annostuksella?Koska huomasit näiden aineiden vaikutuksen hiuksiisi? Itse olen käyttänyt revivogenia jonkun aikaa. Aluksi huomasin sen vaikuttaneen positiivisesti hiuksiini, mutta pidemmän käytön myötä (n. 6kk) jälkeen hiusten laatuni huononi ja nykyisin käytän sitä harvennettuna noin 2-3krt viikossa. Tällä hetkellä olen melko tyytyväinen hiuksiini.
- 5+7
jätä viljat, niin tukka kasvaa
jo kuollutta hiusta ei juurikaan voi auttaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24745359Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3111240Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy20710873Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369711Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858528Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236511Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03220Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys302239- 381643
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261520