Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Suomalaiset naiset eivät aja kainalokarvojaan!

Näin olen todennut esim. rannoilla!!

Yäk!
13445
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Miksi pitäisi ajaa? Ne naiset haluavat viestittää että haarukassa on samanväristä karvaa mutta tuuheammin. Seksikäs nainen on kainalo- ja vittukarvainen NAINEN.

Äänestä

joo kyl kainalokarvat naisella on todella epäkiihoittavaa. kerran vein baarista naisen kotia ja kun se riisui paidan ja näin ne karvat niin tilasin sille taksin välittömästi. ei mul ois seissy ja se haisi myös hielle.

Äänestä

Karvanaiset hyi helvetti

Äänestä
  • Erikseen on runsaskarvaisuus ja hygienia. Siisti kainalo- ja vitunkarvainen nainen ei haise hielle!

    Äänestä

Nuoremmat naiset ajavat nykyään kaikki karvat mitä löytyy kehosta. Vanhemmat naiset eivät.

Äänestä

No itse en ole tavannut kertaakaan yhtään naista jolla olisi ollut kainalokarvat !
Lisäksi myös säärikarvat ajellaan lähes aina ja nykyisin usein myös pinppi.

Äänestä
  • Olen 37-vuotias nainen enkä minä viitsi talviseen aikaan turhan päiten ajella kainaloitani enkä sääriäni. Ei niitä kukaan ulkopuolinen talvella näe. Kesäaika on tietysti asia erikseen, kun pidän hihattomia toppeja tai lyhythihaisia t-paitoja, silloin on syytä ajella kainalot ja käsivarretkin.

    Ja sääretkin tietysti on hyvä ajella kesällä jos sääret yleensä sellaiset on että niitä kehtaa näytellä. Omani eivät ole.

    Jalkoväliäni en ajele koskaan kokonaan, mutta silloin tällöin kyllä siistin puskaani.

    Äänestä

  • Taru Katariina kirjoitti:

    Olen 37-vuotias nainen enkä minä viitsi talviseen aikaan turhan päiten ajella kainaloitani enkä sääriäni. Ei niitä kukaan ulkopuolinen talvella näe. Kesäaika on tietysti asia erikseen, kun pidän hihattomia toppeja tai lyhythihaisia t-paitoja, silloin on syytä ajella kainalot ja käsivarretkin.

    Ja sääretkin tietysti on hyvä ajella kesällä jos sääret yleensä sellaiset on että niitä kehtaa näytellä. Omani eivät ole.

    Jalkoväliäni en ajele koskaan kokonaan, mutta silloin tällöin kyllä siistin puskaani.

    Olet oikea ja seksikäs nainen! Kunpa pääsisin sinua nussimaankin!

    Äänestä

  • Taru Katariina kirjoitti:

    Olen 37-vuotias nainen enkä minä viitsi talviseen aikaan turhan päiten ajella kainaloitani enkä sääriäni. Ei niitä kukaan ulkopuolinen talvella näe. Kesäaika on tietysti asia erikseen, kun pidän hihattomia toppeja tai lyhythihaisia t-paitoja, silloin on syytä ajella kainalot ja käsivarretkin.

    Ja sääretkin tietysti on hyvä ajella kesällä jos sääret yleensä sellaiset on että niitä kehtaa näytellä. Omani eivät ole.

    Jalkoväliäni en ajele koskaan kokonaan, mutta silloin tällöin kyllä siistin puskaani.

    Olet todella yököttävä! Tottakai kainalo pitää ajella... vaikka olisikin kesä tai talvi... Mieti ny ämmä hiuka

    Äänestä

Jokaisen oma asia, ajeleeko, vaiko ei. Teidän baarista seksiä hakevien kannattaa laatia vaatimuslista, ja haastatella pano sen mukaan ennen kotiinne roudaamista, niin ei tule hukkareissu vääränlaisen karvoituksen vuoksi.

Itselläni haisee hiki, jollen ajele karvoja. Mitään kemikaalikoktailmömmöjä en kainalooni halua työntää. Eli luomumpaa on ajella karvat ja pysyä siistinä kuin pitää pitkät karvat ja käyttää valtavasti dödöä.

Kainalokarvojen kasvu lakkaa noin 60-vuotiaana joka tapauksessa, joten ette ole kurkanneet riittävän vanhojen naisien kainaloihin. Ihmisen havaintokyky on niin valikoiva, että yhden ihmisen tilastolliseen näkemykseen ei ole paljon luottamista.

Äänestä

Ennen aikaan ei ajeltu vittukarvoja mutta kyllä kainalokarvat. Olen sitä mieltä, että se voi olla toisinkin päin, ellei kainaloitten kasvu ole aivan runsas. Olen poistanut vaimoltani vittukarvat, kainalokarvoja en ole edes tullut katsoneeksi

Äänestä
  • No ei se kainalokarvojen ajelukaan niin kovin pitkään ole muotia ollut. Vanhaan aikaan ei ollut yksinkertaisesti aikaa sellaiseen turhuuteen kuin karvojen ajelemiseen kun päivät täyttyivät työnteosta. Väitän että vielä 70-luvulla oli harvinaisempaa nähdä kainalokarvojaan ajeleva nainen kuin kainalonsa ajamatta pitävä.

    Äänestä

  • Armi Arms kirjoitti:

    No ei se kainalokarvojen ajelukaan niin kovin pitkään ole muotia ollut. Vanhaan aikaan ei ollut yksinkertaisesti aikaa sellaiseen turhuuteen kuin karvojen ajelemiseen kun päivät täyttyivät työnteosta. Väitän että vielä 70-luvulla oli harvinaisempaa nähdä kainalokarvojaan ajeleva nainen kuin kainalonsa ajamatta pitävä.

    "Armi Arms", niin, ei suinkaan aina ole ajettu kainalokarvoja, mutta kyllä meidän perheen naiset ajelivat jo ainakin 50-luvulla.

    Tarkoitin, että oli pitkä välivaihe, jolloin oli tapana poistaa kainalo- muttei vittukarvoja. Muuten ainakin muinaisessa Roomassa ja Egyptissä posliinivittu oli sääntö, pitkälle Euroopan historiassa ja vielä nykyisin islamilaisessa maailmassa.

    Muinaisessa Egyptissä palvelustytöt olivat juhlissa paljasvittuisina, samoin antiikin huilunsoittajat. Edelleen naiset ovat alasti Brasilian sademetsien yanomami-intiaaneilla. Heilläkin vittukarvat poistettuna.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


åke kirjoitti:

Näin olen todennut esim. rannoilla!!

Yäk!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu