Eipä näy Lexus myyvän Suomessa

trafia pukkaa

Hyvä jos yksi auto menee päivässä. Tai puolikas, no semmoisia puolivalmisteitahan ne ovat. Sen sijaan Dacia myy 4-5 autoa joka päivä ja myynti on kasvussa. Suomalaiset tuntuvat olevan järkikansaa kuitenkin vaan ei kaikki.

13

305

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 350

      Lexus myy Suomessa enemmän kuin Jaguar tai Alfa Romeo. Lexuksen suoria kilpailijoita molemmat.

      • Lapsus & ave

        Lexuksen suora kilpailija on Toyota Avensis. Samat hölmöt tojoterot ostaa molempia, mutta toinen käyttää hiukan enemmän tojoonsa rahaa.


    • S-Max

      Ei taas tahdota myöntää tosiasioita niin vedetään tojoterot keskusteluun mukaan.. Itse olen Ford-mies ja kovasti suunnittelen seuraavaksi autokseni GS450h:a. Mieluiten uutta koria, mutta vasta muutaman vuoden päästä.

      • ei ikinä japsia

        Älä hyvä mies sotkeudu noihin japsirotteloihin.


    • S-Max

      Miksi?

    • Dacia realistisempi

      valinta käytettynä sinunlaisellesi persaukiselle tollolle sitten kun tulet ajokortti-ikään ja pääset työttömyyskortistoon amiksen penkiltä.

      • Ei japsiromua

        Japsiräppänå mikä japsiräppänä.


    • S-Max

      Niinpä. Tiesin ettei sinulla ollut enempää sanottavaa

      • The Driver

        No ensinnnäkin ne ovat jäljessä saksalaisia aivan tolkuttomasti ja ruostuvat pahoin. Ulkonäöltään eivät eroa korealaisista ja onhan se häpeä ajaa riisipussilla.


      • S-Max
        The Driver kirjoitti:

        No ensinnnäkin ne ovat jäljessä saksalaisia aivan tolkuttomasti ja ruostuvat pahoin. Ulkonäöltään eivät eroa korealaisista ja onhan se häpeä ajaa riisipussilla.

        Voitko osoittaa mikä saksalainen hybridimalli on teknisesti Lexusta edellä? S-sarjan Mercedeksestä lähtien autolehdet raportoivat ihme nykimisistä sun muista, ainakin ko. autoluokkaan täysin kuulumattomista asioista. Niitä ei ole Lexus-hybrideissä ollut koskaan. Autolehdet ovat aina hämmästelleet Lexuksen voimalinjan sulavuutta. Vaikea on asettaa Mercedestä mitenkään Lexuksen edelle. Dieseleitähän ei Lexuksen nykymallistossa edes ole, mikä on minulle aivan sama.

        Muistaakseni eräs edellämainittu saksalaismerkki on paininut todella pahojen ruostumisongelmien kanssa. Minun tietooni ei ole tullut mitään merkittäviä ongelmia Lexuksen ruostumisen kanssa. Toki voin olla väärässä.

        Oletko koskaan ajatellut mitä se myöskin tarkoittaa, että Lexus näyttää mielestäsi samalta kuin korealaiset? Ainakin sitä, että tuskin ainakaan kehtaat automieheksi tunnustautua, jos et eri merkkejä toisistaan erota.

        Riisipussilla ajaminen saa minun puolestani olla sinulle häpeä, ei haittaa. Minä ostan autoni vain itselleni, en kenellekään muulle.


      • Teinipoju vänkää
        The Driver kirjoitti:

        No ensinnnäkin ne ovat jäljessä saksalaisia aivan tolkuttomasti ja ruostuvat pahoin. Ulkonäöltään eivät eroa korealaisista ja onhan se häpeä ajaa riisipussilla.

        kokemattomana tajuamatta asioista yhtään mitään. Kannattaiskohan sinun hankkia kokemusta ensin vaikka tyttöjen kanssa ja siirtyä sitten mopojen kautta autoihin. Siinä vaiheessa vanhempasi ovat saattaneet maksaa jo autokoulusikin ja saat ensimmäisen oman, toki käytetyn Ford Fiestasi jolla voit ajeluttaa tyttöystäviäsi sen sijaan että tulet selittämään tyhmänä mitään tälle palstalle.


      • Onneksi on
        The Driver kirjoitti:

        No ensinnnäkin ne ovat jäljessä saksalaisia aivan tolkuttomasti ja ruostuvat pahoin. Ulkonäöltään eivät eroa korealaisista ja onhan se häpeä ajaa riisipussilla.

        "No ensinnnäkin ne ovat jäljessä saksalaisia aivan tolkuttomasti"
        Kyllä nyt täytyy myöntää että näin on, nimittäin vikojen määrässä...


    • S-Max

      En tiedä kenelle kirjoituksesi ^^ on osoitettu, mutta mainitsit Ford Fiestan, niin kuvittelisin tekstin olevan suunnattu minulle. Luulisi sinun autoista kuitenkin jotakin ymmärtävänä(??) hoksaavan, että nykyinen autovalintani (S-Max) ei ehkä ole omiaan poikamiehelle. Tai no, miksei? Onhan se pirun hyvä ajaa! Jälkikasvua varten sen kylläkin hankin. Ja mopoja olen rassannut vajaat 20 vuotta sitten. Voi vitsit, onpa siitä jo kauan!

      Luulen silti kimpaantumisesi johtuvan kirjoitukseni osumisesta arkaan paikkaan. Ei se mitään, saat anteeksi.

      Voit tietysti jatkaa haukkumistani, tai sitten jatketaan keskustelua aiheesta? Vai onko aihe jo loppuun käsitelty?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      129
      8795
    2. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      673
      5204
    3. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      26
      3496
    4. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      36
      2414
    5. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      127
      1714
    6. 62
      1647
    7. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      205
      1491
    8. Nainen, ota nyt rauhallisesti

      Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä
      Ikävä
      138
      1377
    9. Ajattelen sinua kiitollisuudella

      Olet minulle jotain kaunista, jotain, joka tapahtui elämässäni. Et ole minulle pakkomielle enkä vaadi sinulta yhtään mi
      Ikävä
      60
      1139
    10. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      23
      1101
    Aihe