mitä teen yhdelle naiselle lahjan pienen ;).
Tässä asiallinen aloitus
titaanista tiedän
30242
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Joo ja pikkulapsien varalle sellaisia vedenalla ohjattavia radio-nukkeja Ken ja Barbie joita voi ohjailla veden alla langattomasti kylpyammeessa.... JA joo hämähäkitkin kaupanpäälle tulee :D
päivä päivältä sekavimmaksi. Terveisin ap.
Suloinen ajatus :)
varmaan.
lahjan? Tao vaikka kaksi sydäntä renkaalla yhteen.
käytetä taonta hommiin. ;)
Eikö :(, no mihin sitä käytetään?
Mulla ainakin jalassa luun sisälle kasvaneena on titaanilevy, mutta ei sitä taottu, ruuvivääntimellä ruuveilla koipeen ja levy on kiinni ja pysyy ;).
koruja, keinoniveliä, just semmosia jutskia mitä sulla on jalassa. Se on yhtä lujaa kuin teräs, mutta kevyempää. Toisaalta se on painavampaa kuin alumiini mutta se todella paljon vahvempaa. Varmaan jossain lentokoneteollisuudessa, ja moottoreissa sitä käytetään todella paljon. Se on aika kallista.
Sit siitä voi askarella jotain lahjoja, jonkun pullonkorkinavaajan tai sormuksen, tai ehkä molemmat yhdessä ;D.
No ei kuitenkaan lentoasemien eikä muidenkaan liikkeiden turvaportit hälyttele. Noloa jos jokaiseen tulliin narahtasin, ja miehet tietenkin ensin tutkimaan ;).
Mimmonenhan se sormus pullonavaajassa ois, tai pullonavaaja sormuksessa kiinteänä matkavarusteena ;), kätevää, eikö totta ;).
näen sen päässäni, en osaa kuvailla.
Kemistimme on saapunut! Titaani on .. kovaa?
muuten keinoniveliä, tartteiskohan hän? Tulevaisuuden varalle vaikka? ;)
Laitetaan vaan varalle! Mitäs suosittelisit? Kierukoita?
tein sulle keinolonkan, titaanista vain, kirsikoista omenoista, rakkaus rinnassain, hän kutsui minut luokseen...
Mulla on jo. Lukaseppa ylempää.
Ja tää kun olla halunnut vaan koti viiniä, ja sinä tulet lonkan kanssa!
mul on tästä asti aikaa, muutama lantti mammonaa, mielin määrin keinoniveliä ja tupakkaa...
Ja mulla on onneksi sydän vasta puolillaan;)
toi yksi täyttää palstan mantroillaan.. ;D
Aamun ensirööki oli pahanmakuinen
silti minä loppuun asti poltin sen
mahassa kiertää
veri päästä pakenee
sitä mukaa kun savu sakenee...
Romanttinen kaunis koru tai koriste-esine voisi olla hieno. Myös kotiin voisi ajatella jotain kivaa. Tärkeää on muistaminen. Uskon, että hän on tyytyväinen mitä tahansa sitten teetkin.
Itse omin käsin tehty lahja on todella hieno.
linjoilla, itsekin arvostan itse tehtyjä juttuja. Se ele on paljon hienompi, kuin itse lahja. :)
Tietenkin jos jouluna toinen saa porschen ja itse käpylehmän voi ottaa hivenen koville ;D
Itse tehdystä aistii tunteet ihan toisella tavalla. Miettii kuinka se toinen on ajatellut lahjan saajaa ja nähnyt vaivaa työn tekemiseen. Omatekoinen lahja on aina arvokkain, sydämestä tehty. Sydämellä tehtyjä ei voi rahalla mitata, siksi ne ovat parhaita.
on mutta nyt ap. poistuu ketju räjähtää kohta käsiin ja vastaajat keskustelevat keskenään ym.
Toivottavasti löydän sen oman kaivattuni, en tarvitse kuin yhden. ;D.
http://www.torkkelijewellery.fi/collections/timanttisormukset/products/levea-timanttisormus-titaani--2
Seppo, kivoja koruja sormuksia kuitenkin.
Kaunis sormus.
Ootko se sama joka tunnusti täällä kerran tekevänsä työajalla lahjaa kaivatullensa ;)
Työajalla tehdään töitä? ;)
tee vain. Omaani arvostan kovasti, mut seuraava voisi olla kuitenkin joku erilainen koristus, jos sitten voi mitenkään valita.
Ei hän tietääkseni ole rengastettu, ihan vapaa siinä missä minäkin. ;)
Joten tuskin sulle.