Huonompi joukkue voitti

Kyrvät jatkaa samalla linjalla eli hirvittävillä tuurimaaleilla voittoon, mutta kyllä se vielä kääntyy. Kauhea määrä kärppien koukkuja ja muuta jäi viheltämättä. Kukkosen apinakin huitoo mailalla naamaan mutta ei mitään. Pysykää sitten vajakit poissa Tampereelta. Kyllä täytyy taas sanoa, että kyllä on sivistys kaukana oulusta. Ei tarvitse ihmetellä huume- ja muita ongelmia.
7151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Katkeraa... katkeraa... katkeraa...

Äänestä

Älä selitä mansejuntti. Kahvaralle jäi jotain viidestä seitsemään kakkosta viheltämättä - taitaa Kahvakorven koko kauden jatkunut itkeminen dumareista kantaa nyt hedelmää. Kahvara on suomalaisen kiekon syöpäkasvain.

Äänestä

Peräkammarinpojat ja -tytöt on kyllä Maamme-laulun raiskauksineen aivan uskomattoman noloja. Neandertalinihmisen tasolla kaikki. Yhtä hidasälyisiä erakkoja molemmat. Pelaajat, ainakin oulusta lähtöisin olevat, aivan samaa niin kuin jostakin aaltosestakin näkyy. Voiko jätkä oikeasti olla noin tyhmä ja juntti?

Mutta kyrvät ei mitään mestaruutta voita. Nyt jo aivan hätää kärsimässä mutta ei tuollainen tuuri voi loputtomiin jatkua.

Äänestä

Kahvara-fani tuli itkemään

Äänestä

No niin oulun sontakasat, nyt kärppien kauden viimeisen voiton kunniaksi kamaa vetämään ja tappelemaan niin kuin sielläpäin on tapana. Vai eikö sossun rahat ole vielä tulleet vai onko aamulla aika mielenterveystoimistoon?

Äänestä

Kyllä Tapparalla oli paremmat maalipaikat kuin Kärpillä. Kärpät oli ajoittain jopa aivan hätää kärsimässä mutta tällä kertaa vain tuuri ja pari Tapparan virhettä pelasti Kärpät.

Äänestä
  • Niin ja ihan yhtä paljon niitä jäähyjä jäi viheltämättä Kärpille.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ghhthrth kirjoitti:

Kyrvät jatkaa samalla linjalla eli hirvittävillä tuurimaaleilla voittoon, mutta kyllä se vielä kääntyy. Kauhea määrä kärppien koukkuja ja muuta jäi viheltämättä. Kukkosen apinakin huitoo mailalla naamaan mutta ei mitään. Pysykää sitten vajakit poissa Tampereelta. Kyllä täytyy taas sanoa, että kyllä on sivistys kaukana oulusta. Ei tarvitse ihmetellä huume- ja muita ongelmia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu