Yle2 lähetti tänään Venäjä ohjelman.
Olin kuulevanani ohjelman lopussa Erkki Johan Bäckmanin sanovan, että ruusuja tappajalle?. Mikä helvetin tyyppi tämä mies oikein on, miksi hänet kutsutaan Suomalaiseen mediaan?. Kuinka joku veteraani olisi voinut olla osallistumatta sotaan / tappamiseen?. Mitä ne venäläiset sitten olivat, jotka ampuivat Suomalaisia.
Tämä Bäckman elää Suomalaisesta mediasta ja nauraa partaansa. LOPETTAKAA ei enää yhtään näytöstä hänelle. Me emme halua kuulla hänestä enään sanaakaan ja meitä on varmasti monta. Tämä koskee myös ja ennenkaikkea keltaista lehdistöä.
Olen sitä mieltä,että se instanssi, joka vielä julkaisee tämän miehen mielipiteitä loukkaa suomen sotien veteraanien muistoa, ja meidän elävien Suomalaisten kunnioitusta heitä kohtaan, jotka olivat ja ovat isovanhempiamme.
Tietysti media elää myös hänen vedoistaan, mutta jossakin pitää olla raja. Ovatko ne kymmenettuhannet Suomalaiset ( siviilit mukaanlukien myös tappajia ) jotka kuolivat venäläisten ampumina.
Nykyisin tiedämme että venä... Anteeksi neuvostoliittolaiset teloittivat yli 20 000 puolalaista ja paikka oli Kaytonin metsä. He tekivät tilaa Suomalaisille vangituille upseereille (siis sotavangeille) joka ei onneksemme milloinkaan toteutunut. Pyydän unohtakaa tämä surkea Bäckman tuskin sillä edes sisoo ;)
Erkki Johan Bäckman
11
995
Vastaukset 11
- Nämä tällaiset
Bäckmanit niin vasemmalta, oikealta kuin muistakin laidoista aiheuttavat yleensä asialleen (jos sellaista nyt sitten on) vain hallaa. Kenen edun mukaista on ylläpitää valheellisia mielikuvia jostakin poliittisesta asiasta ?
- Koroljov
Arvelen Suomen valtamedian natottajien pitävän Bäckmania tahallaan esillä, koska hän saa suomalaiset hämmästyneen tyrmistyksen ja Venäjän-pelon valtaan.
- Equaldors Qvint
packmannihan sen ilmeisesti sanoi. Kenenkään muun ääni ei siihen sopinut, sillä moni muu olisi puhunut hoono soomi. Ja myös tältä kys "herralta" tälläinen kommentti ei olisi todellakaan mikään yllättävä temppu.
Koko Packmannin olisi saanut jättää ulos ohjelmasta, sillä hänellä ei ollut yhtään mitään asiasisältöä tarjottavana ohjelmalle. Hän toimi lähinnä trollina, jota muut ruokkivat. Ei näin. Huusi päälle minkä ikinä ehti..- Koroljov
"Hän toimi lähinnä trollina, jota muut ruokkivat."
Narsistille vain huomion herättäminen merkitsee jotain.
"Ei näin."
Ei niin. Ainoastaan natottajat hyötyvät. Mutta en usko että Bäckman "pannaan pois". Valitettavasti.
- Tämä samainen
trolli esiintyy nyt säännöllisesti seuraavan päivän uutislähetyksessä ärsyttäen katselijoita. Mikä lie vaikutus yleiseen käsitykseen asioista.
Näkyvillä herra saa ainakin olla.
"Ukrainan juntta" -sanonnan toistuva siteeraaminen ?- Koroljov
"Näkyvillä herra saa ainakin olla."
Eikä siitä ole etua sen enempää Venäjälle kuin suomalais-venäläisen yhteistyön kannattajillekaan. Bäckman ei kerta kaikkiaan tajua, mitä seurauksia hänen esiintymistavastaan ja puhetyylistään on. Ei ihme että Bäckmania on epäilty kaksoisagentiksi ja agent provocateuriksi.
- Ja sitte niinku...
... tämä taitelija"blondi" niinku Sami Hyrskylahti niinku.
- Koroljov
"Tämä Bäckman elää Suomalaisesta mediasta ja nauraa partaansa."
Ja Venäjän mediasta... En ole edes ehtinyt kunnolla seurata, kuinka paljon vahinkoa hän on saanut sillä puolella aikaan.
"Olen sitä mieltä,että se instanssi, joka vielä julkaisee tämän miehen mielipiteitä loukkaa suomen sotien veteraanien muistoa, ja meidän elävien Suomalaisten kunnioitusta heitä kohtaan, jotka olivat ja ovat isovanhempiamme."
Natottajilla on kaikki mahdolliset syyt julkaista Bäckmanin mielipiteitä ja pitää Bäckmania mahdollisimman paljon julkisuudessa. Nyt on kyllä pantu väärä mies asialle... Jos hän edes on meikäläisten asialla.- Sana on vapaa meillä
Kuitenkin teikäläisten ruzzien.
- Anonyymi
https://youtu.be/A6VK0kNneus
Matti Simola Tampereelta paljastaa tuon tyypin.
Lisää videoita löytyy tuolta youtube kanavalta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars1612498- 801087
Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois236997- 121976
Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä73803- 79654
Kissan kuolema
https://youtube.com/shorts/lJznLVfBTxA?si=h-F1D4Arg4uGjGX- On tuo aivan uskomaton tapaus! Lähes 200 osanottoa ja surun96581Haluatko J-mies jutella asiat selviksi vai jäädä palstalle haaveilemaan
Kuten otsikko sanoo: Haluatko tavata ja jutella, jotta saadaan asioihin selvyys lopullisesti vai haluatko mieluummin haa50566- 38542
- 36498