Ette kaipaile ketään läskejä taviksia. Huokailette vain jonkun komistuksen perässä täällä palstalla. Pitäiskö olla enemmän realisti ja tyytyä normijamppoihin. Ei tulis niin isoja pettymyksiä sitten kun sen komean perässä onkin useampi nainen.
Teitä kiinnostaa vain komeat miehet
Naiset herätkää
39377
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 39
Vanhimmat
Ette ehkä ajattele Naiset tätä asiaa MUTTA suurin osa normijampoista tarvitsee Naisen itselleen
Mitä sitten, mitä sinä tarvitset?
Normijamppoja on normikoossakin.
Ei se pieni kerrostuma haittaa, mutta jos on iso kaksari ja iso möhömaha, ei se viehätä yhtään.
Mulla on kaveri joka on just tommonen komea mies. Saa huomiota naisilta. Tajuaisitte naiset, että ette ole ainoita koskaan. Tollasella miehellä on mistä valita ettekä te ole ainoita flirttailijoita niitä kuulkaa riittää.
MUTTA normijamppoja ei saa unohtaa niitä suurin osa.!!
Minulle olisi helpompaa jos pariliekkini olisi puolentoistametrin karvainen kääpiö. Ai hitsi miten paljon helpommalla oltaisiin molemmat päästy.
heh, mitä tarkotat!
Onko se joku yllätys, että komeille fiksuille miehille tai kauniille fiksuille naisille riittää enemmän "kaksoisliekkejä"?
ei ole ulkonäkökeskeistä tämä. Jos olisi ulkonäöstä kiinni, ei voi puhua syvällisistä kuten kaksoisliekistä.
Tuossa oli tietty ironiansa. Kun henkilö on fiksu, komea/kaunis, tuhat sitä ja tuhat tätä hyvää, useammat ihmiset kuvittelevat, että se hieno pakkaus on heidän liekkinsä.
tuota sielunkumppanuus ja kaksoisliekki asiaa käytetäänkin nykyisin liian paljon ja kevyin perustein. Rakkaus ja rakastaminen on normiolosuhteissa eiri asia kuin kaksoisliekki.
tarkoitin rakastuminen
se ei ole kivaa ja ihanaa. Samaan tapaan kuin jos olet näkijä ja tiedät tulevia tapahtumia ja tiedät myös pahoja ja karmeuksia. Se on raskasta.
Joihinkin ihastutaan elämänsä aikana useammin kuin toisiin. Näin on ollut aina, näin tulee aina olemaan.
No se tässä päähän ottaakin! Kun jokainen on syntyjään sellainen kuin on. Ulkonäön sijaan pitäisi tutustua ihmisiin eikä pitäisi ajatella, että aijaa onpa tuon näköinen ja tuollainen, no ei kiinnosta. Itse miehenä tätä kokenut! Ottaa päähän joskus.
Kun komea mies ja kaunis nainen rakastuu niin kumpikin tietää, että ottajia kumppanille varmasti olis. Jos on aitoa rakkautta ja luottamusta niin ei tarvi pelätä toisen karkaavan flirttailijoiden matkaan. Lisäksi kun kumpikin on ns. hottis niin ei erehdy pitämään toista itsestään selvyytenä vaan on kiitollinen, että on saanut juuri hänet omakseen.
ja palstalla olet syystä että, ja jatkokysymys näyttelikö hottiksesi harry potterissa tai taru sormusten herrassa? ;D
Kuvittele ihan mitä haluat ei haittaa mua yhtään :)
ei se ole kuvittelua vaan fakta.
"Hottis" on myös makuasia. Onhan se itselle mukavaa, kun voi pitää sekä itseään että kumppaniaan "hottiksina".. sillä ei sitten ole niin väliä, miten muu maailma asian näkee.. ;P
Aloittaja varmaan joku joka pitää itseään jonain h*lvetillisen komeana unelmien adoniksena, joka ei ole edes omasta mielestään tavikseksi luettavissa. Ehkä sun kannattaisi itse herätä todellisuuteen. Eiköhän sullakin ole joku juttu miksi et ole itsekään mikään huippusaalis, esim. ikä painaa tai joku muu seikka.
Tuota ikää veikkaan siksi, koska nuorilla, komeilla ja niillä oikeasti naisten ihailemilla miehillä ei ole tarvetta korostaa omaa erinomaisuuttaan, tai omien "hoitojen" määrää, koska vientiä riittää joka tapauksessa, ilman mitään naurettavaa kukkoilua.
no täällähän persoonia riittää.
Loppupeleissähän sä valitset vähän kaltaisesi tyypin? Katsokaa ympärillenne ja huomatte, että vakka on kantensa valinnut. Valintakriteerejä voi olla tietty erilaisia, ulkonäkö, huumori, raha, sporttisuus, kädentaidot, mitä ny kukin arvostaa. Ja tietty erilaisuuskin vetää puoleensa, mutta kyllä niissä jotain samaakin on.
seksikkyys riittää aluksi
Karisma. Niin tosiaan, ja sellasta särmäähän ei voi rahalla ostaa eikä netistä tilata.
Lue uudestaan aloitus ja mieti ennen kun kirjoitat.
sulle voi riittää, sikäli kuin olet katseenkestävä ja seksikäs.
kun nämä läskit normijampat eivät huoli ketään norminaista, vaan he kuvittelevat saavansa jonkun missikaunottaren ja he itse saavat olla rumia bösilöitä, mutta naisen täytyy olla edustavan ja pantavan näköinen.
Tuo mitä sanot on erittäin totta. Antaisin mitä tahansa, jotta voisin toteuttaa ajatustasi, mutta valitettavasti asia ei ole minun päätettävissni.
En voi siis tietoisesti valita asiaa.
On myös olemassa komeita miehiä jotka kunnioittavat perinteisiä perhearvoja.
Jos normijamppa pitää huolen itsestään, hän voi olla jonkun naisen mielestä komea. Minulla näin. Ihan tavalliseen mieheen voin sanoa ihastuneeni. Mutta silmissäni hän on maailman komein.
Olen eri mieltä.. Suurin osa naisista kyllä haluaa sen komean? ja niin ihanan? miehen. Kauneus tai tässä tapauksessa komeus on katsojan silmissä. Olen saanut ihan kiitettävän ulkokuoren ja ihastunut sellaiseen ihmiseen josta "ystäväni" sanovat: etkai sinä oikeasti tuohon... Hänellä on ylipainoa aika reilusti, entä sitten? Silti haaveilen meidän tapaamisestamme ja siitä mitä toivottavasti vielä joskus teemme:) En osaa kuvitellakaan itselleni mitään luisevaa tai normivartaloista miestä. Toivottavasti minä kelpaan hänelle...
Kelpaat jos oot hoikka tupla D blondi ja osaat laittaa ruokaa
Blondia minusta ei löydy, mutta ruoka on hyvää. Varsinkin minun laittamani;)
jos komealla miehellä riittää vientiä, niin riittipä norminäkösellä keskivartalolihavalla miehelläkin...
vitutti herätä kello 3 ylöllä jonkun ämmän soittoon
tästä oppineena mielummin otan hyvännäköisen hyvä kroppasen adoniksen niin saan edes joskus itsekin jotakin
Ei se ulkonäkö kaikkea merkkaa. Pitää olla paljon muutakin ;)
Läskit vois laihduttaa pois ja pikkusen harrastaa liikuntaa. Komistuu siinäkin tavismies ja katkeruus vähenis, eikö?
Miksi pitäis tyytyä läskiin? Ei kiitos.
Arvaukseni on, että aloittaja itse kuvittelee olevansa tällainen tavallinen. Ihmisellä on aina parempi käsitys itsestään kuin oikeasti on. "Tavalliseksi" itseään tituleeraava mies on lähes aina jossain tavallisen alapuolella. Tavallinen on sellainen, jolla on jo jotain muutakin kerrottavaa itsestään.
huvittaa tämä aloitus. Minun mieheni oli komea kaikinpuolin, päästä jalkoihin asti. Naisten päät kääntyivät hänen peräänsä :)
Mutta se luonne :(((((
Olen oppinut jotain ja karvaasti. olimme yhdessä n.20v,,,
Hyvä kun selvisin hengissä siitä !!
että miehiä kiinnostaa ainoastaan läskit tavikset.
Kauneus on katsojan silmässä, jos on sisältä ruma ei voi olla päältäkään kaunis, ja jos on sisältä kaunis niin on muutenkin komea.