Heinäluomakin älysi

EU on hänen mukaansa syyllinen Ukrainan kaaokseen. Tämän me ipulaiset sanoimme jo aikoja sitten. EU siis on rauhan järjestö! Se luo rauhaa sotia agitoimalla.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Missä linkki?

Äänestä
  • Tämä on tiedotusvälineissä jaettu uutinen. Ihme että kukaan ei lue puolueettomia tiedotusvälineitä,saati ajattele asioita.

    Äänestä

Ensin Venäjä ryösti Krimin (tämän on jo Putunkin myöntänyt) ja nyt on menossa Itä-Ukraina ...

EU on rauhan järjestö. EU ei sodi, Venäjä sotii. Eu ei ole liittänyt vieraan valtion alueita itseensä sotavoimin, Venäjä on. Tämänkin Putin on myöntänyt.

Asia on harvinaisen selvä. Uskokaa nyt edes idolianne Putleria.

Äänestä

Mitä EU:lle edes kuuluu Krimin asiat?

Vaalithan siellä pitäisi järjestää eikä tappaa ihmisiä.

Krimillä on laiton hallitus joka asetti itse itsensä valtaan.

Putihan sanoi että Venäjä neuvottelee vain laillisen hallituksen
kanssa,Nyt siellä on terroristit vallassa.

Äänestä
  • > Mitä EU:lle edes kuuluu Krimin asiat?

    EU nyt vaan haluaa edistää demokratiaa ja sitten EU vastustaa sitä että rajoja siirrellään asevoimin.

    > Vaalithan siellä pitäisi järjestää eikä tappaa ihmisiä.

    Niin pitäisi. Mutta minkäs teet? Venäjä liitti Krimin itseensä asevoimin eikä enää luovu siitä.

    Krimillä on laiton hallitus joka asetti itse itsensä valtaan.

    > Putihan sanoi että Venäjä neuvottelee vain laillisen hallituksen
    kanssa,Nyt siellä on terroristit vallassa.

    No niinhän siellä on terroristit vallassa. Mutta edelleenkin: minkäs sille voi? NATO on ainoa joka voisi jotain Venäjän armeijalle eikä NATO ala sotimaan ei-jäsenensä puolesta.

    Diplomatia tulee luultavasti siunaamaan Krimin rosvouksen ja sitten "kaikki" ovat tyytyväisiä kun avoin sota vältettiin. Ihan kuten Munchenisä 1938, sielläkin saatiin diplomatialla "rauha eliniäksemme". Kunnes sitten ...

    Äänestä

  • Tulihan tuossa virhe, siis Ukrainassa on laiton hallitus.

    Krimi julistautui itsenäiseksi, Venäjä hyväksyi sen, senjälkeen
    pidettiin vaalit ja Krimin kansa valitsi Venäjän freeredation,
    ,
    ja irtautumisen Ukrainasta.

    Äänestä

  • näin se kävi. kirjoitti:

    Tulihan tuossa virhe, siis Ukrainassa on laiton hallitus.

    Krimi julistautui itsenäiseksi, Venäjä hyväksyi sen, senjälkeen
    pidettiin vaalit ja Krimin kansa valitsi Venäjän freeredation,
    ,
    ja irtautumisen Ukrainasta.

    Ei, kyllä se meni ihan oikein. Krimillä on laiton hallitus.

    Kuten Putinkin on jo tunnustanut Venäjä lähetti ensin armeijansa Krimille ja vasta valtauksen jälkeen tuli se feikkiäänestys ja Venäjään liittäminen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nobelin arvoinen kirjoitti:

EU on hänen mukaansa syyllinen Ukrainan kaaokseen. Tämän me ipulaiset sanoimme jo aikoja sitten. EU siis on rauhan järjestö! Se luo rauhaa sotia agitoimalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu