Väärä joukkue voitti!!

ekå

Kyllä oli KAHVARA huono joukkue, miten ovat voineet päästä finaaleihin? ihan tuuripeliä pelaavat.

12

127

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jukeltsu

      Joopajoo. Olihan toi viiminen maali ihan selkeesti tuomarimaali !!!!!!!!!!!!!

      • dumarit

        Jep, mitää korkeeta mailaa ollu.


      • tuomari!!!!

        ..niin ja kärppien 2 ensimmäistä olivat tuomarimaaleja. Tosin kähkösen kakkonen oli selkeä korkea maila.

        Lapsellista alkaa viimeisestä jäähystä vinkumaan, silloin on katsottava kaikki läpi, Kankaanperän kakkonen estämisestä oli väärä, siitä tosiaankin seurasi kärpille 2 maalia.


      • Tapparas
        tuomari!!!! kirjoitti:

        ..niin ja kärppien 2 ensimmäistä olivat tuomarimaaleja. Tosin kähkösen kakkonen oli selkeä korkea maila.

        Lapsellista alkaa viimeisestä jäähystä vinkumaan, silloin on katsottava kaikki läpi, Kankaanperän kakkonen estämisestä oli väärä, siitä tosiaankin seurasi kärpille 2 maalia.

        Tuomarien avustuksella pääsi Kärpät 3-0 tilanteesta 3-2 tilanteeseen.


    • Tappa-raa!

      Nyt se on 100% varma, että TAPPARA ON MESTARI 2014. Käppyröiden tuuri loppui tähän peliin. Onnea vaan hopeasta.

    • sarana55

      onko sinulla Tampellan põly mennyt päähän?

      • Jukeltsu

        Vai onko se kuuluisa Tampereen mustamakkara jäänyt kurkkuun?


    • Tapparan miäs

      Onko sinulla poron munat juuttunu kurkkuu?

    • Baloun

      Hienoa Tappara, olette päässeet koko Suomen ihon alle. Asiaa, Toivottavasti kahvaatte 6 maalia tänään lestadiolaisporojen maaliin. Sitten kun olette voittaneet 4 kertaa kahvaten "mukapohjoisen" joukkueen niin hypitään Mouhijärvellä altaaseen(jos siellä semmoinen on?) ja katsellaan seuraavana aamuna kun Ilvesläiset itkevät Hervannassa ja Porot Ruotsinrajalla.

    • Let's play hockey

      Biasoituneen viheltämisen lisäksi noissa pelissä ihmetyttää kahvaran erioikeus tuomareille purnaamiseen. Jokaisen vihellyksen jälkeen sekä pääapina että pelaajat aukovat päätään minuuttikaupalla, ja mitä huulilta pystyy lukemaan teksti ei ole julkaisukelpoista. Sääntöjen mukaan noista kuuluisi jakaa suihkukomennuksia jos varoituskympit eivät auta. Nyt ei edes niitä kymppejä anneta. Onko sääntöjä muutettu?

      Ylipäätään se että moinen joukkue esiintyy liigan finaalissa kuvastaa suomalaisen jääkiekon rappiota. Heidät pitäisi karkoittaa itärajan taakse. Silloin kaksi pahinta syöpäkasvainta olisi pois.

      • HeGe41

        ÄLÄ ITKE, se kato johtuu vain siitä että Tappara ja Rautakorpi alistaa koko suomen ja mukapohjoisen lesoporot.


      • Yep

        Täysin samaa mieltä


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten hyvin tunnet kaivattusi?

      Mikä hänessä kiehtoo? Asiallisia vastauksia kiitos. 🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      147
      7029
    2. Mies, mua jotenkin kiinnostaa

      Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?
      Ikävä
      150
      5936
    3. Ootko nainen jotenkin

      Epävarma ulkonäöstäsi
      Ikävä
      125
      5096
    4. Moi kuumis.

      Just ajattelin sua. Oot mun rauha, turva ja lämpö. Olet monia muitakin asioita, mut noita tartten eniten. Pus.
      Ikävä
      46
      4669
    5. Milloin olisi sinun ja kaivattusi

      Kaunein päivä? Kamalin hetki? Miksi? Kumpaa pyrit muistelemaan? Kumpi hallitsee mieltäsi?
      Ikävä
      55
      4028
    6. Oletko joutunut kestämään

      Mitä olet eniten joutunut kestämään?
      Ikävä
      67
      3208
    7. Itkin oikeasti aamulla taas

      Haluaisin niin kertoa miltä musta tuntuu. Oon jotenkin hajalla. Tarvitsin ees jonkun joka ymmärtää.
      Ikävä
      55
      3140
    8. Minun rakkaani.

      Haluaisin käden mitan päähän sinusta. Silleen, että yltäisin koskettamaan, jos siltä tuntuu. Olen tosi huono puhumaan, m
      Ikävä
      25
      2882
    9. Where are you

      Now 🫂☕️🩷
      Ikävä
      46
      2432
    10. Naiselle hyvää viikkoa

      olet edelleen sydämessäni. Toivon sinulle myötätuulta mitä ikinä teetkään🪢
      Ikävä
      16
      2323
    Aihe