Peli Kärppien komennossa ja kääntymässä Kärpille. Tappara yritti itku kurkussa sätkytellä vastaan. Sitten tulee tuomari ja lahjoittaa voiton Tapparalle.
Voit saada euroja taskuun mutta et voi viheltää ilmaista ylivoimaa viimeisellä minuutilla 3-3 tilanteessa.
Voit saada euroja taskuun mutta et voi viheltää ilmaista ylivoimaa viimeisellä minuutilla 3-3 tilanteessa.
Vastaukset 36
Vanhimmat
kylläpäa käppyrää vituttaa. Tappara oli selkeästi parempi ja olisi voittanut vähintäänkin 3-0 ellei tuomarit olisi lahjoittaneet lahjamaaleja kärpille.
hävettääs kannustaa tollasta porkkanaryhmää kun pitää tuomarikin ottaa jo apupojaksi. HYI!!!!!!!!!!!!!!!
Seuraavassa pelissä papparalla tulee mustaa makkaraa ulos molemmista päistä.
harmittaa ainoastaan se ettei Kärpät voita finaalisrjaa 4-0 vaan joutuu tyytymään numeroihin 4 - 1.
Oulun alkuihmiset inisee. Ohtamaan kusipää olisi pitänyt ajaa ulos. Marjamäen vässykällä housut jo märät. Ei muuta kuin kaupungille tappelemaan ja kamaa vetämään oululaiset, niin kuin teidän primitiivikulttuurissa on tapana. Ymmärrättekö te vajakit edes hävetä tuota Maamme-laulun raiskausta, vitun apinat?
POHJOINEEN !
vitun etelän vetelät
"Peli Kärppien komennossa ja kääntymässä Kärpille. Tappara yritti itku kurkussa sätkytellä vastaan. Sitten tulee tuomari ja lahjoittaa voiton Tapparalle."
Mutta nyt on sinulla itku kurkussa kun Tappara on niin kova joukkue ettei Kyrvät mahda enää jatkossakaan mitään. No ehkä tuurilla ja tuomarien avustuksella vielä jonkun ottelun voittaa mut kyl Tappara vie mestaruuden. Älkää iniskö, menkää piikittämään niitä huumeita suoneen kun sehän on teille tuttua puuhaa.
Karhunen pommitettiin luovutuskuntoon, Rynnäs ei ole kyennyt voittavaksi mokeksi.
Nyt Kärpillä on maalivahtiongelma, kumpi maaliin, kumman pää kestää.
Tappio syö Kärppiä rotan lailla ja paine kasvaa Aaltosen päässä..ei vieläkään maalia.
Tapparan ykkönen ei ole edes vielä aloittanut sarjaa.
Ininät tuomareista ovat turhia tässä sarjassa, kaikki meni oikein ja paikoista tehtiin maalit, puolin ja toisin, Tappara yhden enemmän.
Taas, antakaa pelata, turha mussutus pois.
LOISTAVA sarja!
ei Kärpät lannistu yhdestä tappiosta.
Eikä Tappara edes parista tai kolmesta tappiosta kunhan otetaan ne tarvittavat 4 voittoa.
Tappara rokkaa...ens pelissä ei johtosemassa jäähytellä, tehdään se 4. ja 5. osuma myös.
Hienoa Tappara, olette päässeet koko Suomen ihon alle. Asiaa, Toivottavasti kahvaatte 6 maalia tänään lestadiolaisporojen maaliin. Sitten kun olette voittaneet 4 kertaa kahvaten "mukapohjoisen" joukkueen niin hypitään Mouhijärvellä altaaseen(jos siellä semmoinen on?) ja katsellaan seuraavana aamuna kun Ilvesläiset itkevät Hervannassa ja Porot Ruotsinrajalla.
Ja taas sama juttu. Aaltosen tekemä maali hylättiin maalivahdin hipaisun takia ja Tapparan samanlainen maalivahdin tönäisymaali jatkoajalla hyväksytään.
Jos tämä on tuomareiden taso liigassa niin olemme todellisissa ongelmissa.
Voit saada euroja taskuun mutta et voi hyväksyä sääntöjen vastaista maalia.
Pointti onkin siinä että onko kiekko maalissa ennen kontaktia maalivahtiin. Oikein meni tuomiot.
Tapparan oma pelaaja osui Metsolaan ja siitä hyvästä Kärpiltä viedään maali.
Tästä juuri on kysymys, jos kiekko menee kainalosta maaliin, jo ennen horjahdusta seljälleen, maali se on.
Huonosti näkyy nauhoista.
http://www.iltasanomat.fi/sm-liiga/art-1288680312529.html
Ne jotka pelasivat rahasta ottelua tehkää yhteiskanne ja vaatikaa rahanne takaisin veikkaukselta ja teillähän on selvä video tapahtuneesta oikeuteen. Jos pelaajakato ja rahojen palautus saisi veikkauksen ärähtämään tuomaripelistä sm liigalle.
Liigan otteluvalvoja: ”Ei näitä sääntökirjan mukaan vihellellä”
Lainaus IS
Minkä mukaan näitä sitten pelataan?
Todella törkeää huijausta.
Yhtä hyvin voisin väittää että Eurojackpot ja Lotto on huijausta ja vaatia veikkaukselta kaikki häviämäni rahat takaisin korkojen kera.
En ole minkään sm-liigaseuran kannattaja, mutta ihmettelen jos tumareilla on "puhtaat jauhot pussissa".Pitäisikö tehdä tutkintapyyntö vaiko rikosilmoitus rahansiirrot kertoo kaiken, eräältäkin polliisilta hukkaamiskieltoon meni toistamiljoonaa, se on pitkäpenni palkkatyöllä. Ei mitään nimiä vai mitä sm-liigan johtoporrsa.Sekin vielä, että jos vastaavia asioita tapahtuisi pesä- tai jalkapallossa veikkaus tai joku muutaho jo tuomari työskentelyä tutkisi .
On ne porot sitten helkkarin huonoja häviäjiä. Lapsellista kiukuttelua päivätolkulla päivänselvästä maalista. Lakatkaa nyt itkemästä ja olkaa kerrankin miehiä.
Ei nuo teidän tamperelaistenkaan kommentit mitään fiksun miehekkäitä ole.
Lakatkaa nälvimästä ja olkaa kerrankin miehiä.
Kärpillä on kalleimmat pelaajat ja Tapparalla tuomarit. Kärppien olisi pitänyt pystyä tekemään enemmän maaleja tuolla kalustolla. Tappara on pelannut hyvin ja olisi ehkä päässyt samaan ilman tuomariapuakin. Mutta olisi täysin mahdollista, että tilanne olisi päinvastoin, jos tuomarit eivät olisi alkaneet pelaamaan. Se täällä korpee.
Rehellinen häviö kyllä nieltäisiin, mutta eipä se lahjaksi saatu voittokaan ole minkään arvoinen.
Hahahahaha! Vai tuomariapua! Max Velihousukin tekee maalinsa vain paitsiosta!
Eikös polvitaklauksesta pitäisi ajaa ukko pihalle....mutta ei Kärppää, vaan mies.
Eikö siihen "polvitaklaukseen" oo nyt vähä turha takertua. Eihän siinä etes käynyt kuinkaan loppujen lopuksi, eikä se ratkaissut mitään.
" Eihän siinä edes käynyt kuinkaan...." haloo...
No vittu kävikö?
Eikö jäähyjä jaeta, jos ei loukkaannuta vai?
Valopäätä harmittaa, kun Tappara on niin ylivoimainen ettei raukkamaisillakaan tempuilla pysytä matkassa! Tappara on kuskin paikalla!
Kyse onkin siitä että Palolan kausi oli todella lähellä päättyä tuon polvitaklauksen takia ja Tappara menetti siinä 5 minuuttia tärkeää ylivoima-aikaa ratkaisevilla hetkillä.
Persnenä-Pärnänen imee mäenkosken petee raksilan lauteilla.
Vika löytyy selittelijöillä aina muualta kuin itsestä! Tänään voitte taas Oulussa etsiä syitä tappioon oluttuopin pohjalta!
mitä peto tekee ku se on ahdistettu nurkkaan se tulee pois sieltä vaikka väkisin.
Tosissaan: http://sixpack6pack.blogspot.fi/ Kannattaa oikeasti treenata :)