Kärpät oli pelkkä vastaantulija Hakametsässä. Tapparan voitto oli selvä eikä missään vaiheessa uhattuna.
Niin se vain on, että perinteet alkavat näkyä. Kärpillä perinteitä ei tunnetusti ole. Liigataivalta on takana vasta muutama hassu vuosi ja palkintokaapissa muutama muovinen välikausimestaruus, joille muilla paikkakunnilla nauretaan vääränään.
Ainoa asia, josta Kärpät muistetaan, on Maamme-laulun häpäisy. Tämä on tyypillistä kommunisteille, joita Suomen itsenäisyys syö rotan lailla, ja jotka siksi pyrkivät häpäisemään sen symboleja. Siten finaalisarjassa voi nähdä kohtaavan myös itsenäisen Suomen, jota edustaa Tappara, sekä Stalinin Neuvostoliiton kaikkine rikoksineen, jota edustaa Kärpät.
No, onneksi on kohta MM-kisat Valko-VENÄJÄLLÄ, jossa suosikkinne ja henkinen kotimaanne Venäjä voi pärjätäkin. Liigan finaaleissa teillä ei sitä vastoin ole mitään mahdollisuuksia.
Kärpät oli vastaantulija
Lihaskirves
4
142
Vastaukset 4
- Saat silti elää...
Otahan lääkkeesi ja lepää. Toivottavasti paranet, ei ole kiva kun pää on tuolla mallilla.
- Teräskirves
Kylläpä oli lihaksikas viesti aloittajalta!
- Etelän vetelät
Mummonikin kertoi parempia vitsejä kuin sinä
- Pohjosen pummi
Mistähän johtuu, että aina tapaa vain laiskoja lappalaisia, vaikka elvistelevät aina vetreydellään?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän511001Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll17896Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501802- 46737
- 42674
- 37619
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE166553Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37540Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan57518