Yhdynnän aloitus aina sattuu

jennikajaski

Kenelläkään muulla sama? Muutaman työnnön jälkeen kipu usein häviää.. missä vika :S vie hyvin halut kokonaan pois heti alkuunsa vaikka olisin kuinka kiihottunut...

5

1608

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sexguru

      Jännitys tai muuten vain tiukkuus? Kuivuus alkuun voi aiheuttaa kipua? Jos mies työntyy kerralla sisään asti, sattuu helposti vaikka nainen olisi kosteana, koska kalu on kuiva ja aiheuttaa kitkaa. Itse pyrin aina hiukan sormilla ensin hyväilemään ja sen verran, että saa syvemmältä hiukan liukkautta häpyhuulillekin. Ja kun työnnyn sisään, aloitan sen verran että vain terska luiskahtaa hieman sisään. Siinä kun hetken hiljalleen liikuttelee, tuntee kyllä missä vaiheessa pilluun uppoaa kalu helposti.

      Miten teillä, onko riittävän pitkä esileikki jotta ehdit kostua kunnolla? Entä onko miehellä malttia leikitellä kalulla ensin huulten välissä, jotta voitelu on kunnossa.

      Onko paikat kipeänä tai arkana yhdynnän jälkeenkin? Vai pelkästään aloituksessa?

      Jos voitelu on kunnossa ja miehellä malttia, silti vielä koskee, epäilisin ettet vain saa rennoksi paikkojasi. Pidempi esileikki ja sormilla lämmittelyä emättimelle ennen yhdyntää?

      Jos on uusi kumppani, kandee käydä klamydiatesteissä, se usein oireilee kirvelynä. Joskus hiivakin aiheuttaa kirvelyä ja arkuutta yhdyntään.

    • Onnistunut Sonni

      Usein pimpsa ei ole huulilta kostea, vaikka sisältä olisikin.

      Nuoleminen liukastaa huuletkin niin, että alkuun pääsee.
      Varovasti sisään, ja lyhyitä työntöjä aluksi.

      Huu, pitääpä lähteä emäntää puristelemaan...

    • 15+17

      Taitaa olla liian nopea liikkeellelähtö. Emätin ei ole löystynyt tarpeeksi kiihotuksesta. Alitajuntaisesti jännität ensimmäistä työntöä ja siksi emätin supistuu vielä lisää.

      Jottei tästä muodostuisi ongelmaa niin nyt pitäisi ottaa aihan rauhallisesti jatkossa. Hyvinkin pitkän aikaa. Voit myös itse harjoitella luottamusta yhdyntään. Hankit itsellesi dildon ja opettelet tuntemaan itsesi. Kun olet riittävän rennossa tilassa, dildokaan ei satu. Ja siitä saat luottamusta mies suhteisiisi.

    • Kokemusta on.

      Itselläni oli sama ongelma mieheni kanssa. Ja nyt voin kokemuksesta sanoa, että kannattaa kokeilla liukuvoidetta. Sitä kun hieman hieroo ensin kalulle, niin ei koske niin kovasti se ensimmäinen työntökään ja meillä ainakin ukkokin tykkää siitä liukkarin laittamisesta!

    • tuttujuttu2

      Nykyinen miesystävä on turhan hyvin varustettu, niin mulla on sama ongelma. Sanoo, että olen todella tiukka, niin johtuu varmaan siitä, että alussa sattuu vähän aikaa. Sormet mukaan suuseksin aikana, niin helpottaa kummasti. Ja aluksi kannattaa mennä miehen päälle, niin voit ohjata peniksen sisääsi juuri niin hitaasti, kuin miltä itsestä tuntuu. Jos mies on päällä, ohjaa hänet hitaasti sisään levittäen häpyhuulet etu- ja keskisormella.
      Pidän liikkeet todella hitaina aina alusta varmuuden vuoksi. Aluksi voi myös käyttää kapeaa vibraattoria rentouttamaan lihakset.

    Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      142
      1620
    2. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      148
      1091
    3. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      70
      960
    4. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      325
      913
    5. 68
      753
    6. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      56
      733
    7. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      69
      671
    8. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      37
      639
    9. Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"

      Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi
      Tanssii tähtien kanssa
      7
      601
    10. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      33
      571
    Aihe