Natoa päin
demarien tahtiin
2<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ruotsiaa päin kulkee demarien tie urpilaisen johtma tie !
Urpilainen: kahdesta en luovo ruotsinkielsstä ja svenska - nu
bonuksista heh heh meneeköhän vaaleissa läpi urpilaisen tavoitteet.
EU vaaleissta tulee demarien suurin rökälrtappio hehhehheh, kylläähän meille hupia ja naurua riittää demarien rökäle tappiosta.
Tänä aamuna kommentteja katsellessa on tullut mieleen, että demari puolue on vain jonkinlainen liberaalipuolue ja se ajaa sosiaaliturvan maksamista hyvinvointivaltiomallilla. Ei niillä näytä olevan edes kovin paljon tekemistä varsinaisen vasemmistopolitiikan historiassa, kepu on ollut Väyrysen kautta enemmän Kremlin asiamiehiä kun demarit. Ihan turhaa marssivat ja käyttävät punaista, pitäisi käyttää varmaan paremmin pääsiäisen keltaista.
http://keskustelu.kauppalehti.fi/5/i/keskustelu/message.jspa?messageID=6290521#6290521
Onkohan "liisavaan" yhtä kuin Jaakonsaari, ei tietoa? Sama eu-asenne tai paremminkin vanha euroopan vasismi-asenne, joka hakee tukea konservatiivisesta lännestä.
http://keskustelu.kauppalehti.fi/5/i/keskustelu/thread.jspa?threadID=239794&start=15&tstart=0