Lestatkin hylänneet Jeesuksen!

Hän kelpaa ainoastaan uhriksi, ei oppimestariksi. Raamattu on unohdettu Jeesuksen oppien suhteen täysin lestoilla, hellareilla ja monilla muillakin uskonryhmillä. Otetaan Raamatusta vain se mikä ei kirpaise.
676
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kyllähän Lestat ja Hellarit ja monet muut uskonnot seuraa Jeesusta toki erilaisilla säännöillä. Jehovalaiset on sitten ronkeleita Jeesuksen ja muistopäivienkin suhteen.

Äänestä
  • Minkälaisilla säännöillä lestat seuraa?

    Äänestä

Erilaisilla seuraa kuin Hellarit ja niinhän se on joka uskonnolla eri säännöt, eli samalla viivalla ovat.

Äänestä
  • Kyllä minusta lestat ei Jeesusta oppimestarina pidä vaan Paavalia, Lutheria ja Lars Leeviä.Hellareilla on taas aikuiskaste , ihmeparannukset ja kielilläpuhumiset.

    Äänestä

Ja kaikki uskonnot ovat omasta mielestään se ainoa oikea ME.

Äänestä
  • No kaikkihan on mielestään oikeassa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


totuus hakuun kirjoitti:

Hän kelpaa ainoastaan uhriksi, ei oppimestariksi. Raamattu on unohdettu Jeesuksen oppien suhteen täysin lestoilla, hellareilla ja monilla muillakin uskonryhmillä. Otetaan Raamatusta vain se mikä ei kirpaise.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu