Krookilan koulu. Miksi?

Koulun henkilökunnan rakenne; kaksi maikkaa ja avustaja. Ei kuulosta tehokkaalta yksiköltä. Olisiko säästön paikka?
281500
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

joo-o. kannattaisi varmaan yhdistää isompaan.

Äänestä

Viime kvarttaalil oppilaiden keskiarvo oli 8,7, joten tehokas yksikkö.

Äänestä
  • Jos arvostelu on tehty asiantuntevasti...jos...

    Äänestä

Onko opetajat kokeneita vai nuoria aloittelijoita?

Äänestä

ainakin näyttäviä

Äänestä
  • mitä tarkoitata näyttävä?

    Äänestä

  • popsi kirjoitti:

    mitä tarkoitata näyttävä?

    Mä luulen, et tarkoittaa sitä, et saavat veren painumaan kikkeliin aiheuttaen erektion ja kiimatipan?!

    Äänestä

  • Oppilaan isä kirjoitti:

    Mä luulen, et tarkoittaa sitä, et saavat veren painumaan kikkeliin aiheuttaen erektion ja kiimatipan?!

    runkkaa vattakarvoilles paskahousu

    Äänestä

mikä tarkoittaa eerektio

Äänestä

Erektio tarkoittaa sitä, kun peniksen paisuvaiskudos saa aikaan seb, etpenis nousee pystyyn, jäykistyy ja pitenee/paksunee.

Äänestä

Mikä on seb ja etpenis?

Äänestä
  • Siin piti lukee "...sen, et penis...".

    Äänestä

  • Kaisu -78 kirjoitti:

    Siin piti lukee "...sen, et penis...".

    Mikä on et?

    Äänestä

  • tiedonjanoinen kirjoitti:

    Mikä on et?

    Et on murresana ja kirjakielelle käännettynä että.

    Äänestä

joutuiko krookila evakkoon?

Äänestä

Kahden koulun opettajia oli 30-luvulla. Älyttömän kallista. Opettajilla hyviä suhteita?

Äänestä

Missä on Krookilan koulu?

Äänestä

Länsi-Raisiossa.

Äänestä

Miks mun kommenttii miinustettii, ku nätisti vastasin kysymykseen??

Äänestä
  • Juu kato, raisiota ei enään ole, se liitettiin vorssaan mennä yönä. Nyt on risteykset kuin ameriiiiiiikan raitilla. Sosdem kyläpäällikökin uhrattikn turhuuksien rovilla kokoomuksen sauna-illassa.

    Äänestä

mikä on rovi?

Äänestä

joko se onneton koulu lopetettiin

Äänestä

Jep. Kiinni meni valtuuston päätöksellä.

Äänestä

Miten opeille kävi? Olivatko tuhteja?

Äänestä

Ei kun ihan normaaaleita opettajia, koko joko s tai xs. En tiedä mutta arvaan. Opettajat on kivoja.

Äänestä

Lakia pitää noudattaa ja olemattomat koulut yhdistää tehokkaiksi yksiköiksi. Suojatyöpaikat pois!

Äänestä

Hyvin sanottu. Löysät pois rahankäytöstä!

Äänestä

no vieläkö se rahareikä aloitti lukuvuoden? ei kai.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Teho kirjoitti:

Koulun henkilökunnan rakenne; kaksi maikkaa ja avustaja. Ei kuulosta tehokkaalta yksiköltä. Olisiko säästön paikka?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu