mut tehtyä ei saa tekemättömäksi ja menneitä vuosia poispyyhittyä. En mä ihan oikeesti sulle niin kauheasti merkinnyt jos oot itsellesi rehellinen. Kaikesta huolimatta hyvää pääsiäistä! Ja muista: Juttelua pidemmälle meidän juttu ei etene
Aion mä ystävällinen olla
n-m e-s
15184
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Kyllä me kaikki tiedämme miten olemme kultaamme käsitelleet ja millä sijanumerolla hän on elämässämme ollut
Aina niitten menneitten annetaan kaivella
Tavallaan hyvä muistaa. Sanonta rakkaudesta se hevonen potkii, pitänee paikkansa, mutta pitkäjaksoinen nöyryyttäminen ei missään muodossa ole rakkautta tai edes ihastumista. Tämä on hyvä muistaa kun rakasta ihmistä lähestyy. Mikään paha teko ei ole korvattavissa jälkeenpäin.
Mitä ihmettä?
Onhan tietyt seikat elämääni vaikuttanut, näkynyt ja... Joku voisi olla samassa tilanteessa jotain ihan muuta kuin esimerkiksi lempeä, ehkä kuitenkin ne tunteet ja lopulta täyttä tiedostuneisuutta omaava tilanne joustaa. Kunnes asiat valkenee ja ymmärrys helpottuu.
Riippuu ihmisestä. Tämä oli mun mielipide. Ja tässä myös pysyn
Pysy pysy, en estele. Tässä tietääkseni ketään olla oltu nöyryyttämässä. Eikä r kirjain sovi kuvaan muutenkaan.
Eteneehän se.
Luulen että jos mies on terve ja normaali ja tietää kohdelleensa naista noin tökerösti, niin uskon ettei hän sua lähesty siinä mielessä.
Tässä on taas näitä viestejä missä koitetaan vaan toisesta tehdä tökerö ja syyllinen ja sitä kautta lietsoa vaan enemmän eripuraa, mihin osallistuu ties ketkä tutut jatuntemattomat.
Kenelle tääkin on osoitettu
Mitä suotta juttelemaan.
Toi on fiksua. Typerää ja moukkamaista miestä kannattaa just noin kohdella. Olet ikäänkuin hänen yläpuolellaan
Mitä tuli tehtyä?
Oot nyt siis vapaa?
Oliko miehelle vai naiselle?