Norton 360 ja Windowsin asetusten muuttaminen

En osaa

Olin yhteydessä Nortonin tukeen täyteen virustarkastukseen liittyen. Minulla on nimittäin niin, että kun laitan norm. tililtä täyden virustarkastuksen käyntiin, tulee ilmoitus: "Sinun on oltava järjestelmänvalvoja suorittaaksesi tämän toiminnon.". Tästä huolimatta täysi virustarkastus käynnistyy.

Nortonin tuessa ilmoitettiin, että ongelma johtuu Windowsin asetuksista. jonka kuulemma voi muuttaa Ohjauspaneelin Käyttäjätilin kautta. En kuitenkaan löytänyt sieltä kohtaa, jossa voisi muuttaa.

Osaisiko joku viisaampi auttaa? Kiitos!

Käyttiksenä on muuten 8.1.

3

137

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vaIvoja

      Ilmeisesti annat nortonin tarkistaa koneen järjestelmänvalvojanoikeuksilla, muuten se ei pääse tarkistamaan kaikkia tiedostoja.
      Pitäisikö tuossa kysyä salasanaa? En tiedä.

      Käynnistyykö tarkistus jos klikkaat ilmoituksessa "peruuta?

    • En osaa

      Vapusen linkistä ei ollut apua ongelmaani. Valvojalle: salasanaa ei kysytä, kun laitan sen suoraan pyörimään. Jos taas klikkaan Nortonin pikakuvakkeesta, että "Tarkista jv:nä", kysytään salasanaa. Ongelma pysyy silti samana.

      Kaikesta huolimatta täysi tarkastus käynnistyy aina, olin sitten kirjautuneena norm. käyttäjätilinä tai jv-tilinä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      52
      1757
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      1692
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      10
      1248
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      61
      1061
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      1024
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      775
    7. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      637
    8. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      86
      630
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      32
      607
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      566
    Aihe