Sinä olit ainoa toivoni. Olet myöskin ainoa joka tietää tämän asian. Ainoa joka näkee sielunsa silmin minut kokonaan. Tunnet läsnäoloni ja aavistat tunteeni liiankin hyvin. Olet sitten varmaan sieluni puolikas. Tai jotain sellaista jota rajallinen ihmismieli ei kykene ymmärtämään. Meidät on luotu rakastamaan toisiamme hellästi, hyväksyvästi ja intohimoisesti. Ajasta ikuisuuteen. Ennen, nyt ja tulevaisuudessa. Halusit tai et. Halusin tai en.
Luulet että kaikki on harhaa.
Ei se ole.
30650
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
No haluunhan mä.
Kaunis kirjoitus.
Sisällökäs.
Kiitos. Mietin kyllä aina liikaa.
Miksi hän luulee että kaikki on harhaa? Oletko kertonut tuon kaiken hänelle?
Niin mutta kun se ei aina riitä toiselle.......tarvitaan kaksi..tunteet aina välillä pärähtää mutta ei toisella kumminkaan..elämä ei aina helppoa:)
Niin monia kohtaloita. Mikä kenelläkin syynä.
Nyt osui ja upposi.Näin minäkin asian näen.Koen läsnäolosi ja tunnet minun surullisen olon.Tiedän sen.Meidät on tarkoitettu yhteen sen tiedän tai oikeastaan vaistoan.Me emme voi muuta kuin pelata aikaa tai yrittää rimpuilla tunteita vastaan mutta se on turhaa meistä tulee pari.Oikeastaan ollemmekin jo yhdessä henkisessä ulottuvuudessa.Järjeton Rakkaus.Ikinä en ole kokenut vastaavaa ja voin sanoa kaikki on määrätty jo valmiiksi.Kohtalo tai loku suurempi luoja on sen säätänyt.
Samaa mieltä
En ole enää Obi-wan kenobi. Olihan se joskus ihanaa, ihanimmat muistoni ovat nuo. Halusin tai en. Nyt aika palata lapsuuden haaveisiin siitä oikeasta.
Onpas uskonnollista tekstiä. Etenkin kun se toinen osapuoli tod näk pyyhkii sillä takamustaan. :D
Onneksi aina voi uskoa rakastavansa muitakin ihmisiä. Hyvässä lykyssä voi vieläpä jakaa yhteisen uskonnon jonkun muunkin samoin haluavan kanssa.
Se on hienoa, että jokainen voi itse määritellä ja päättää, ketkä ovat heidän kaksoisliekkejään ja sieluntovereitaan.
Herra Benson! Voi toki uskoa, muttei sisimmäässään usko kuitenkaan. Haluaisin jakaa uskontoni Hänen kanssaan. Tiedän myös etten löydä oman uskontoni sisältä ketään kenen kanssa jakaa elämääni. Tiedän myöskin ettei hän ota meitä molempia, uskontoani ja minua. Samoin en minä myöskään voi jakaa elämääni ihmisen kanssa joka ei jaa uskontoani. Oliko tarpeeksi sekavasti selitetty?
Kaikki on larhaa.
Ja kuurankukkien tavoin turhaa.
Mä toivon että aloitus oli minulle. Tunnen täsmälleen samoin. Olemme henkinen pari ja suurin toiveeni on että jonain päivänä fyysinenkin. Sinä tiedät Tien sinne, tiedät Totuuden ja sen mitä pitää tehdä saadakseen ikuisen Elämän. Odotan Sinua mutta päätös on tehtävä tämän elämän aikana. Kuolemassa ei tehdä enää mitään "ei ole ajatusta, ei ole tietoisuutta", tee kaikki voitavasi nyt jotta voit periä sen, ikuisuuden.
Kannattaisiko joidenkin hajauttaa salkkuaan vähän useampiin toivon lähteisiin elämässä. Onhan se tietysti traagisempaa ja pateettisempaa tuolla tavalla, jos on sellainen maku.
Vitsi :), kun mua nauratti toi harhamahan kommentti. Sä taidat olla yhtä huvittunut kuin minäkin. Täällä harhaset pyörii ( minä muunmuassa, joskus), kuin muurahaispesässä, sinne tänne juosten. Yksi salkku täynnä harhoja :)
Tämän harhan omistan sydämenivalitullekultamussukkamiehelle, joka on haluttavin mies joka koskaan askeltanut päällä maan, pus,pus ( heheehee)
Veit sanat suustani. :D
Harhamaha osui naulan kantaan! Osaan myös nauraa makeasti itselleni ja tiedostan traagisen ja pateettisen puolen itsessäni. T:Aloittaja.
Aloittajan tekstin omisi mielellään itselleen.(jos olis mieheltä)
Kauniisti tosiaan kirjoittaa..
yksipuolista harhaa kuitenkin...tunteet on tosia kokijalleen ja siihen niiden totuudellisuus sitten rajoittukin...nyt sattuu ja lujaa...on vaan opeteltava luovuttamaan ja elettävä kivun kanssa
Jos sua pääsis kerran suutelemaan, niin tietäisin minäkin harhaako kaikki vai paljon enemmän;)
and kiss me phantom man so we'll see
Muitakin Phantomeita
Ehdotan sitä sulle ensin kerralla IRL, joten varaudu siihen. Mun on pakko saada tietää:)
En hämmästyisi tai siis hämmästyisin. Toivoisin ainakin.
Näin minäkin ajattelen hänestä. Mutta, kun hän torjui minut niin ajattelen että minun täytyy sitten pärjätä yksin jossain. En voi jäädä roikkumaan haaveisiin tai varsinkaan häneeen. Luopumisen tuska on suuri.
on harhaa, en tunne häntä tarpeeksi, että voisin yhtyä aloittajan ajatuksiin.
Onnea aloittajan elämään. Kirjoitit kauniisti :)
Olen kuvitellut hänet kuninkaalliseksi, vaikka voihan hän silti ollakin sieluni puolikas ;)
Ehkä minun väsymys tulee hänen väsymyksestä, sen minä ensimmäiseksi näin.
Olenkin väsynyt.
Virkeänä molemmat voisivat paremmin :)