pistää aina hieman miettimään :( seuraan tilannetta..
Se pienkoneen
putoaminen tänään
7130
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
koneessa oli sinun tuttavia?
Pahojahan nuo aina on, jokainen onnettomuus on turha, mutta niille ei mahda mitään, ne vai tapahtuu, ei niille varjelusta ole.
Ei ollut tuttuja, mutta mietin, jos olisin ollut itse ohjaimissa. Sitä jotenkin luottaa, että kaikki menee hyvin jne. No, ei auta miettiä. Enemmin vahinkoja sattuu auton ratissa.
Sulla lentolupakirja taskussa?
Tottakai niitä sattuu enemmän autoille, sillä tuo ilmatila ei ole niin vilkasta kuin maantieliikenne.
Monta kertaa ollut läheltäpiti tilanteita, kun paljon joudun tiellä liikkumaan, mutta joku varjelus ollu mukana. Toivottavasti se varjelus jatkuu.
Kerran saanu toisen auton peräkonttiin. Jälkiseuraukset siitä vieläkin kesken, vaikka tapahtumasta on jo muuta vuosi.Kävi pahemmin kuin ensin vaikutti, mutta niillä ehdoilla on jatkettava.
Ei voimassa oleva, sairasteluni vuoksi. Minäkin ajoin pari tavea sitten toisen auton perään...ei onneksi sattunut kuinkaan, jos et sitten ole se mies kuski ja kuulen jälkiseuraamuksista nyt tässä. niskako vaivaa ? Whipplash?Ja minun peräänikin on ajettu sekä kylkeeni.
No eihän kaikki aina elämässä onnistu, sairauksille ei mahda mitään, ne tulee jos se jokeri mikä nauraa sattuu kohdalle.
Nainen olen.
Niska, nikamat siirtyi limittäin, tuli juuri tuo whipplash, ja ei uskalleta leikata, riski liian suuri, ja en annakkaan, ainakaan niin kauan kun kaikki raajat toimii. Aivan julmetut päänsärkykohtaukset siitä myös seurauksena, ja ei koskaan aiemmin ole ollut edes päänsärkyä, siis EI KOSKAAN aiemmin. Tää on välillä julmaa, oksettaa ja näkö sumenee, sitten tulee semmonen hurja tunnottomuus niskan ja takaraivon alueelle.
Olen kuullut, että tuo whipplash voi olla todella uuvuttava vaiva.
"Se pienkoneen" Ei tälläinen ole mikään otsikko.