neuvosto-suomessa ei olisi kepulaisia

Antaa ryssän tulla, perustetaan vastaanottokomitea "ry" eli ryssän ylistys
5111
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Eikä suomalaisiakaan,ryssä olisi tappanut ne jo aikoja sitten,kuten meinasi käydä,kun sdp,eli suomen sosiaalidemokraattiset pöljät taistelivat ryssän rinnalla suomalaisia vastaan v.1918.
Sdp,hän ei hyväksynyt suomen itsenäisyysjulistusta 6.12-17,vaan liittoutui ryssän kanssa taistelemaan suomen laillista esivaltaa vastaan.
Jos ryssä olisi voittanut,meitä olisi odottanut balttien kohtalo.
sdp meinasi tuhota maamme muutaman kuukauden jälkeen,ja sodan loputtua suuri osa sossuista pakeni kaalimaahan,jossa he joutuivat myöhemmin stalinin lihamyllyyn.
sdp,suomen tuhoamista,ja myyräntyötä jo vuodesta 1907.
Suomen kommunistinen puolue perustettiin vasta v. 1919.


http://www.hs.fi/politiikka/artikkeli/Historioitsija Sisällissota oli Sdpltä helvetinmoinen virhe/1135262151753

Äänestä
  • Ajat olivat silloin toiset. Sisällissodassa ei ollut kyse poliittisesta ideologiasta vaan tavallisten työläisten oikeuksista (venäjän kommarit näkivät tilaisuutensa tulleen, mutta varsinaista apua ei punaiset koskaan saanu). Kannattaa vielä muistaa, että sinä työtön pummi joka et tiedä historiasta mitään ja täällä kirjoittelet sossun kustantamasta asunnosta ja kelan kuukausirahoilla syöt ja juot ja näpyttelet koneella kaikkea paskaa, niin olisi varmaan hyvä tietää, että ilman ruotsalaisen sdp:n 'mallia', meillä ei olisi sosiaaliturvaa, eläkkeitä ym. Tehtäisiin vaan töitä kuolemaan asti, kuten vuonna 1918. Saatanan pelle...

    Äänestä

Katohan kun komukki otti vasurityypilliseen tapaan herneen nenäänsä tosiasioista,ja rupesi herjaamaan.
Tosi on ,että ajat oli silloin toiset,ja niitä pitää tarkastella senhetkisen tilanteen mukaan.
Mutta se ei sulje pois sitä tosiasiaa,että sdp taisteli ryss#n rinnalla suomalaisia vastaan,paitsi Tannerin kuppikunta,jota vasurit pitävät edelleen luopiona.
Sen hyvän mitä meillä on ollut,ovat luoneet sdp,maalaisliitto(alkiolaisuus) ja skdl.
ja Kuolemaan astihan tässä juuri töitä tehdään,nimeenomaan sossuluopioiden ansiosta,muistathan lipposen taitetun indeksin,joka leikkaa eläkkeitä tänä päivänäkin,ja joka teki tuolloin 90-luvulla yli miljoona henkeä köyhyysrajan alapuolelle.
Samoin haatainen/filatov,sdp suunnittelema ELINAIKAKERROIN,joka on ollut kauan voimassa leikkaa eri eläkkeitä jatkuvasti,ja sinun on työskenneltävä pitempään saadaksesi saman eläkkeen.
Sossut on siis jo nostanut eläkeikää,mutta sossuille tyypilliseen tapaan salakavalasti.
nyt sossut leikkasivat juuri köyhältä kansanosalta kaikki,mitä tarvittiin tuohon leikkauslistaan ja veroihin.
Sossuluopiot ovat ajaneet maamme alas yhdessä katalaisen kanssa,ja se tulee näkymään noiden paskiaisten kannatuksessa.

Äänestä
  • http://mhuhtala.puheenvuoro.uusisuomi.fi/21441-taitettu-indeksi-mita-se-on-ja-mita-se-vaikuttaa-elakkeisiin

    Siinä sossuluopioiden pöölipposen taitettu indeksi,ja
    filatovin elinaikakerroin.
    -Miksihän sossuluopiot vihaa eläkeläisiä ja lapsia,ja rakastaa rikkaita?

    vastaus,,koska sdp on hyvin toimeentulevien ihmisten puolue(kok),ja joka sossumaassa oli aina hyvin toimeentuleva sossueliitti,jolla oli omat ,kaupat,koulut,sairaalat,kylpylät,jne,ja kansa näki nälkää.
    Meilläkin on oma sossueliitti.

    Äänestä

  • ROI-kale kirjoitti:

    http://mhuhtala.puheenvuoro.uusisuomi.fi/21441-taitettu-indeksi-mita-se-on-ja-mita-se-vaikuttaa-elakkeisiin

    Siinä sossuluopioiden pöölipposen taitettu indeksi,ja
    filatovin elinaikakerroin.
    -Miksihän sossuluopiot vihaa eläkeläisiä ja lapsia,ja rakastaa rikkaita?

    vastaus,,koska sdp on hyvin toimeentulevien ihmisten puolue(kok),ja joka sossumaassa oli aina hyvin toimeentuleva sossueliitti,jolla oli omat ,kaupat,koulut,sairaalat,kylpylät,jne,ja kansa näki nälkää.
    Meilläkin on oma sossueliitti.

    http://kullervokalervonpoika.wordpress.com/2009/11/09/riitta-juntunen-kiduttajien-ja-murhaajien-juoksutytto/

    Luopiosossut ovat aina harrastaneet isänmaan vastaisia tekoja.
    Sak,ssa työskenteli myös lakimiehenä eräs punatukkainen nainen,josta tuli myöhemmin presitentti,hän toimi itä-saksan fasistivaltion tunnustamiskomitean puheenjohtajana.
    Sossuluopiot ,kuten lipponen,joka oli stasin vakooja,tekivät ajojahdin syytöntä Alpo Rusia,kesk vastaan,väittäen häntä stasi agentiksi.
    Supon johtaja nevala sdp,valjastettiin hommiin,tarkoitus oli "puhdistaa"sossuluopioiden maine,ja uhrata joku.
    Ahtisaari,joka kuitenkin oli tolkun mies,ja joka palautti sdp,n jäsenkirjan näki homman,ja pelasti Rusin sossuniljakkeiden kynsistä-
    Semmosia on sdp,n sossuluopiot,heitä ei voi verrata edes käärmeisiin,se olisi suuri loukkaus käärmeitä kohtaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


komraadi kirjoitti:

Antaa ryssän tulla, perustetaan vastaanottokomitea "ry" eli ryssän ylistys

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu