Paitsiomaali hyväksytään, Markkasen käsistä lyödään kiekko maaliin. Turha itkeä. Nyt on kuitenkin oululaisten kiva itkeä, niin ei tarvitse ajatella, kuinka ylivoimainen, varsinkin jatkoerässä, Tappara oli. Se oli vain ajan kysymys, milloin Tappara iskee. Jatkoajalle ei olisi edes menty jos Maxwellin apina olisi heitetty pihalle polvitaklauksesta. Huvittava katsoa kun marjamäen ja kukkosen vässykät pillittää.
Hävitkää niin kuin miehet
johtava1
9224
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Vielä pahemmin te etelän vetelät pillittäisitte itse jos olisitte samassa tilanteessa.
Mitä väliä mitä tekisimme teoreettisessa tappioasemassa? Ollennaisinta onkin se että me olemme voitolla.
Nyt poronpurijoilla on varmaan hauskaa kulkea kaduilla kyynel silmäkulmassa kun mestaruusunelma on murskana. Taitaa olla jo ainakin kauhallinen mämmiä housuissa tämän viimeisimmän ottelun jälkeen. :)
Ei ole etelässä vetelämpää, kuin 3/4 vuotta kaamoksessa ryyppäävässä kansanosassa :)
Enivei, homma jatkuu ja porut pois, jos maalikamerakuvaa on jossain, laittakaa linkkiä, arvioidaan sitten, onko kiekko maalissa jo ennen kontaktia.
Kyllähän sen näki ihan selvästi että kiekko meni vasta maaliin kontaktin jälkeen
Mistähän sinäkin sen muka näit?
Höpö höpö ja eteenpäin.
siellä tuntuu olevan johtaja joka ei ymmärrä yhtää mitään jääkiekon päälle eikä alle..minä en ole kummankaan puolella vaan silti sanon että tamperee paska äpärät saa mestaruuden kun rahalla ovat ostaneet tuomarit.. tampereelta löytyy 1000 pillittääjää jokaista yhtä kohtaan ja yksi pillittäjä on nieminen ja sehän vastaa jo 100.. en surkeampaa kiekko kulttuuria ole nähnyt kun tampereella.. jos asialliuus on pillitystä niin sinä johtaja olet raukkis..
Olette te porot sitten helkkarin huonoja häviäjiä. Lapsellista kiukuttelua päivätolkulla päivänselvästä maalista. Lakatkaa nyt itkemästä ja olkaa kerrankin kuin miehet.
Itseasiaa Kahvatappara pitäisi kestää kuin miehet XD mutta eipä siltä näytä....Joten Tappara suli aivan täysin ja turpaa tuli lujaa XD HAHAHAHA
No se on voi voi. Hävitkää itse.
Ensi vuonna Tapparalle kolmas hopea putkeen.