Monikulttuurisen yhteiskunnan eri tasot

Eurab1a

Suomi Somaliaksi - tai monikulttuurinen Suomi -projektin eri tasot ovat seuraavat.

* Taso 1. Ihaillaan bongorumpuja, värikkäitä huiveja ja kauhistellaan kuvia kärpäset silmissä istuvista nälkäisistä lapsista.
* Taso 2. Lietsotaan syyllisyyttä köyhien maiden ankeista oloista ja kauhistellaan monokulttuurin ankeutta. Propaganda monikulttuurin ihanuudesta alkaa.
* Taso 3. Luodaan teoria monikulttuurisesta ja luovasta yhteiskunnasta, jossa leijonat syövät ruohoa yhdessä lampaiden kanssa auringonpaisteisella ja monikulttuurin kyllästämällä värikkäällä nurmikolla. Alan suurin guru on Richard Florida.
* Taso 4. Aloitetaan vertahyytävän raivokas disinformaatiokampanja monikulttuurin ihanuuden puolesta. Monikulttuuria kuvataan luonnolliseksi, väistämättömäksi ja ihanaksi tapahtumaksi, joka on verrattavissa luonnonvoimiin. Terrori-iskujen, katuväkivallan ja raiskausten määrä alkaa kasvaa ja kehitys jatkuu aina monikulttuurisen yhteiskunnan viimeiselle tasolle saakka.
* Taso 5. Älykkäimmät henkilöt heräävät ja alkavat ihmetellä todellisuuden ja teorian välistä valtavaa eroa. Kriitikot muserretaan koko väkivaltakoneiston kaikella voimalla ja sananvapautta pyritään tukahduttamaan keinolla millä hyvänsä. Rikoslakia sovelletaan kritiikin tukahduttamiseksi yhä raivokkaammin ja yhteiskunta saa totalitarismin piirteitä. Keksitään mitä koomisimpia tekoja ja teorioita todellisuuden selittämiseksi.
* Taso 6. Tietoisuus monikulttuurisuuden painajaismaisesta todellisuudesta leviää laajasti ja vaikuttaa vaalituloksiin. Väkivaltakoneistoa ja sensuuria tiukennetaan. Keksitään uusia järjettömiä valheita massamaahanmuuton perustelemiseksi (luku- ja kirjoitustaidottomia vuohipaimenia on saatava nopeasti Suomeen paikkaamaan pulaa terveyskeskuslääkäreistä jne.). White-flight, kantaväestön poismuutto, alkaa kiihtyä maan sisällä. Koulu- ja terveydenhuoltojärjestelmän rapistuminen kiihtyy.
* Taso 7. Etninen väkivalta alkaa sanan varsinaisessa merkityksessä. Sensuuria tiukennetaan. Vaalitulokset alkavat vaikuttaa poliittisiin voimasuhteisiin. White-flight suuntautuu jo maasta pois yhä kiihtyvällä voimalla.
* Taso 8. Etninen väkivalta eskaloituu yhä pahemmaksi ja maassa alkaa olla valtioita valtion sisällä. Yhteiskunnan rahoitusrakenne ajautuu yhä suurempaan kriisiin. Mellakat alkavat.
* Taso 9. Järjestelmä romahtaa ja pahimmassa tapauksessa syttyy sisällissota taannoisen Balkanin sotien tapaan.
* Taso 10. Paluu muodossa tai toisessa etnisten yhteisöistä rakentuviin yhteiskuntiin.

Elämme Suomessa loppukeväällä 2014 siirtymävaiheessa tasolta 5 tasolle 6. Ruotsissa, Tanskassa ja Saksassa yhteiskunta on jo monikulttuurissaan tasolla 6-7, ja Ranska sekä Englanti ovat jo saavuttamassa tasoa 8.

Kaivetaan parin vuoden päästä tämä viesti uudestaan esiin, katsotaan miten ennustukset ovat toteutuneet ja päivitetään tilannekuva. Hyvällä tuurilla hallitus on tuolloin hylännyt monikultturistamispolitiikan, ja tilalla on maltillisuuteen ja terveeseen järkeen perustuva politiikka.

23

180

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hav.2

      Kehitys tulee olemaan vääjäämätöntä siihen suuntaan, mitä juuri tapahtuneet Ruotsin tapahtumatkin osoittavat.
      Mitä enemmän maahan tulee muista kulttuureista maahanmuuttajia, sen rauhattomammaksi menee yhteiskunta. Vaikka esim. juuri Ruotsissa oli suuret määrät suomalaisia työssä -50 ja -60 -luvuilla, rauha säilyi. Nyt asisa on toisin, kun tulijoita tulee mm. Afrikasta työttömiksi Ruotsiin, alkaa väkivalta ja rauhattomuus lisääntyä.
      Ne muutamat finjeevelit oli pientä nykymenon rinnalla. Eiköhän ruotsalaisiltakin ala pikkuhiljaa unohtua ne suomalaisten haukkumiset, kun saavat maistaa etelämaalaista väkivaltaa ja sen vastustamista.

      • Finnjäävelit on

        ruotsalaisilta jo aikoja sitten unohtuneet ja suomalaisia ylistetään Ruotsissa mutta toista se on balkanilta tulleiden ja muhamettien kanssa.


    • tehkää jotakin

      Tiedän , olin itsekin Ruotsissa töissä -60 -luvulla ja hiljaista oli kuin huopatossutehtaalla. Rauhattomuuden sietokykykin näköjään lisääntyy, koskapa sitä ei näkyvämmin yritetä estää.

      • -o-

        Jos yrität estää rauhattomuutta, olet rasisti.


      • ymuuud

        cgncf


      • Tämä on totuus
        -o- kirjoitti:

        Jos yrität estää rauhattomuutta, olet rasisti.

        Ruotsissa ei saa kritisoida eikä siellä uskalleta kritisoida maahanmuuttajia, mutta Ruotsi-demokraatteja niidenkin edestä, jotta Ruotsi ei saisi moitteita YK:lta ja EU:lta.

        Tunnen ihmisiä Ruotsista, jotka elää vielä Ruotsissa. he kertovat, kuinka ruotsalaiset uskaltavat vain kuiskia mamuongelmista ja silloinkin ovat varovaisia.


    • mutta kun EU

      Kun väkivalta imetään jo äidin maidossa, siitä ei pääse eroon muutamaan sukupolveen, josko koskaan.
      On täysin ajattelematonta siirtää väkivaltaa tänne rauhallisiin Pohjoismaihin.

    • Näin

      Minäensitten tule toimeen äitini kanssa kun sillä ei ole muuta tekemistä kuin sorkkia asioitani ja ruikuttaa. Asiat oli hyvin silloin kun oli seurustelukumppani ja puheen aiheen ei tarvinnut olla muuta kuin koiran ulosteen koostumus. Se helpotti.

    • Pelottavan totta! Olen ihmetellyt mitkä ovat toimeksipanijoiden motiivit.

      • ,j,,j,

        Motiiviksi riittää yksinkertaisesti tyhmyys.


    • Ongelma.

      Parin vuoden päästä viestiäsi ei enää ole. Se on monikulttuurisuuden nimissä poistettu. Itse saatat istua vankilassa kiihottamisesta. Lapsesi on huostaanotettu, perusteluna kansallismielisen isän aivopesu. Tilisi on jäädytetty. Jne.

    • Jussuf (se sama)

      ... ja kaikist' kamalint' olisi se että englantia ruvettaisiin opettamaan maaseudun kouluissa...

      • totta puhuen

        Tuohon menee Jussufien maissa vielä satoja vuosia.

        Suomessa englantia on opetettu iät ja ajat.


      • Jussuf (se sama)
        totta puhuen kirjoitti:

        Tuohon menee Jussufien maissa vielä satoja vuosia.

        Suomessa englantia on opetettu iät ja ajat.

        Suomen maaseudulla ei kukaan osaa englantia, joten hukkaan on mennyt jos tuo totta on.

        Kielenopetuksen kannattajien maissa englantia puhutaan sujuvasti. Suomessahan kielenopetusta ollaan kieltämässä tykkänään myös kaupungeissa. Sampo Terho on jo tehnyt lakiesityksen asiasta.


      • totta puhuen
        Jussuf (se sama) kirjoitti:

        Suomen maaseudulla ei kukaan osaa englantia, joten hukkaan on mennyt jos tuo totta on.

        Kielenopetuksen kannattajien maissa englantia puhutaan sujuvasti. Suomessahan kielenopetusta ollaan kieltämässä tykkänään myös kaupungeissa. Sampo Terho on jo tehnyt lakiesityksen asiasta.

        Jussufien maissa kukaan ei uskalla opiskella tai opettaa englantia, koska muuten kiihkojussufit räjäyttävät heidät tuusannuuskaksi.


      • Jussuf (se sama)
        totta puhuen kirjoitti:

        Jussufien maissa kukaan ei uskalla opiskella tai opettaa englantia, koska muuten kiihkojussufit räjäyttävät heidät tuusannuuskaksi.

        Kielenopetuksen kannattajia löytyy kaikista maista. Heitä ei tosin ole Suomen maaseudulla.


      • PetosjytkyKokoomus
        totta puhuen kirjoitti:

        Jussufien maissa kukaan ei uskalla opiskella tai opettaa englantia, koska muuten kiihkojussufit räjäyttävät heidät tuusannuuskaksi.

        Tiedoksi tietämättömille: nimimerkki "Jussuf" on äärioikeistolainen PetosjytkyKokoomuksen puoluetoimiston ammattiagitaattori, populistiporvari, punakka, läski ja sinisilmäinen porvarinpentu, joka läähättää ilmaisen suomalaisen orjatyövoiman perässä.


      • itse asiassa
        Jussuf (se sama) kirjoitti:

        Kielenopetuksen kannattajia löytyy kaikista maista. Heitä ei tosin ole Suomen maaseudulla.

        Kielenopetuksen kannattajia löytyy kaikista maista, paitsi ei tietenkään enää jussuflandioista, joista ne on kaikki räjäytetty riekaleiksi.


    • hölmön homm.

      Onhan siinä ihmettelemistä, että 50:ssä vuodessa voidaan Pohjoismaat turmella näin perusteellisesti tällä ihmisten siirtelemisellä etelästä tänne pohjoiseen..
      Melkein olisi tainnut tulla halvemmaksi elättää kaikki joutilaat esim. omiin maihinsa vaikkapa Afrikkaan, kuin antaa niiden tulla tuhansien kilometrien päähän kotimaastaan.
      Väkivaltaiset tavat säilyvät, mutta vaatimukset tulevat suuremmiksi kuin kantaväestölle sen takia, että he luulevat rahan tulevan seinästä.

    • Me luulemme selviävämme tuhotulvasta ottamalla nousevaa vettä sisälle taloon, täyttämällä sillä pesualtaat, kylpyammeet, ämpärit, kattilat, vuoat, juomalasit, lautaset, kahvikupit ja purkit, mutta ei tulvavesi siitä laske. Se nousee sisälle taloihin, virtaa sisään ovista ja ikkunoista, syövyttää perustukset, vie talot mukanaan ja hukuttaa asukkaat. Viisaat ovat rakentaneet tulvavalleja tai talonsa niin korkealle, ettei tulva sinne yllä.

    • MusuJussuf
    • JWOfasismitulee

      Minä väitän että Sl0NlSDID ovat tämä monikulutuurisuuden takana, tämä on peräisin WWII jälkeen, tämä heikentää jokainen maan oma kultuuri ja kansallisuus, se että me tulisi auta pakolaisia jonkin "ihmillisyyden" takia on ym ovat kaikki keinojuttuja.

    • PetosjytkyKokoomus

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. No nytkö tuli lähtö Orpolle?

      Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall
      Maailman menoa
      230
      1743
    2. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      186
      1581
    3. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      45
      1192
    4. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      47
      893
    5. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      750
    6. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      30
      731
    7. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      21
      730
    8. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      36
      701
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      23
      682
    10. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      627
    Aihe