Ruotsissa loppuu reservit kaiken henkisen suhteen. Urheilijoista, kirjailijoista, näyttelijöistä ja insinööreistä tulee seuraavan kymmenen vuoden aikana siellä huutava pula. Koska Ankdam on kerskunut lähinnä varustamotukien ja maataloustukien varassa eläviä valtiaskansalaisia lahjakkaammiksi, niin nyt olisi hyvä todistaa se auttamalla "stor broria". Jos Haglund ehdottaisi jopa svekkulien Ruotsiin muuton rahoittamaista valtion kassasta, niin tukisin sitä täysin.
Reservit loppuu
muutakkaa muutaakaa
3<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ruotsille tehdään reservejä "itäruotsalaisista" eli pakkoruotsitetuista suomalaisista. Tästä on jo päätös tehty, suomenkieliselle kansalle ei asiasta kerrota, kävisivät raukat vain vaivaamaan asilla päätään.
Jo pitkään on ollut näkyvissä linja että suomenkieli ajetaan alas aivan 1700 l. Suunnitelmien mukaan. Media ja päättäjät ovat juonessa mukana. Mitään suomenkieleen liittyvää ei noteerata julkisuudessa mitenkään - mitä sitä kuolevaa pöyhimään ( vrt. Ruotsalaisuuden päivän juhlinta ja suomenkielen päivän unohdus Helsingin Sanomilta)
Olisiko kansannousun paikka?
Onhan siellä niitä Ola Toivosia ja muita poivosia mutta ei tämäkään niitä pelasta. Ankdam on kuin harhainen freudenthalisti. Mitä se Ankdamin idoli tohtori Goebbels aikoinaan Horst Wesselin hautajaisissa sanoikaan "Me saksalaiset emme ymmärrä elämää, mutta me osaamme kuolla mahtavasti". Ankdamin toinen idoli kansaleri Hitlerin kertoi saksalaisten ajavan asiaansa "fanaattisesti hautaan asti". Svekkojen asia on suomalaisten tuhoaminen keinolla millä hyvänsä. Tämän määritteli aikoinaan "henkinen isä" Freudenthal. Svekkojen tuntema inho suomalaisia kohtaan on verrattavissa natsin tuntemaan vihaan juutalaisia kohtaan tai bolshevikin tuntemaan halveksuntaan kulakkia kohtaan.
Ruotsissa korkein syntyvyys on Malmön slummeissa ja maaseudulla. Hyvältä näyttää Ankdam rotusi tulevaisuus.