Nyt päätin asentaa win 8.1 tänään ja nyt teen ensin varmuussarjan ja siihen tarvitaan kaameat viisi levyä =( (Lohduttaudun sillä että mac käyttäjilläkin on varmaan sama rumba). Eli teenkö oikein kun teen varmuuskopion ensin vai onko tämä ihan turhaa?
win 8.1 asennus
11
328
Vastaukset
Onko kyse markettikoneesta? Noi voi olla palautuslevyjä.
- kysyva
ostettu expertilta. kannattaako ottaa varmuuskopio ennen paivitysta 8.1? onko varmuuskopio sama kuin levykuva?
kysyva kirjoitti:
ostettu expertilta. kannattaako ottaa varmuuskopio ennen paivitysta 8.1? onko varmuuskopio sama kuin levykuva?
Itse ottaisin ja ei ole sama asia kuin levyluva.
- heeeeeee
vapunen kirjoitti:
Itse ottaisin ja ei ole sama asia kuin levyluva.
Ei onnistu enää varmuuskopiointi. kone sylkee levyn heti ulos. asennan ton 8.1 nyt ja jos kione hajoo niin vien takuuhuoltoon
- -n.n.-
Eiks toi mennyt niin että vain USB-tikulle voi ottaa "palautuslevyn" Win 8:sta. Ei siis CD-levylle.
Se minkä kokoisen tiukun tarvitsee riippuu varmaan laitteesta, voi kysy laitevalmistajalta tai maahantuojalta.
Ja kannattaa totta kai tehdä se palautustikku. HP Pavilionin mukana tuli ohjelma, jossa voi valita polttaako palautuslevyt DVD:lle vai USB:lle.
Hae :Palautuslevyn luominen
Omassa koneessani laski, että tarvitaan kolme levyä.
Simppeli homma, neuvoo suomeksi.- iMacillä pääsee
Heh, heh. Mac huolehtii täysin itsenäisesti varmuuskopioinnin kaikkine versioineen, kun koneeseen kytkee ulkoisen kovalevyn. Palautuksen tai täysin uuden asennuksen kaikkine päivityksineen voi suorittaa kertaheitolla. Tarvitesee vain avata Time Machine ja valita mieleisensä palautustapa/-piste. Jopa yksittäisten tiedostojen palautus onnistuu hetkessä ja helposti.
Eli turha lohdutella Macin ominaisuuksilla. Tämä kone on tehty käyttöä varten ja jatkuva säätely ja säännöllinen epäonnistumisen tuoma vitutus on jätetty teille misukin kasipalleroisille ;)- Win on best.
Mitä sitten jos Mac tekee jotain erillä tavalla, mitä se tänne kuluu?
Tekee Windowskin monet asiat erillä tavalla.
Maccihän näyttääkin rumalta Linuxilta. - Nää rakkulat taas
Win on best. kirjoitti:
Mitä sitten jos Mac tekee jotain erillä tavalla, mitä se tänne kuluu?
Tekee Windowskin monet asiat erillä tavalla.
Maccihän näyttääkin rumalta Linuxilta.Luepas poitsu aloitus uudestaan: "..kaameat viisi levyä =( (Lohduttaudun sillä että mac käyttäjilläkin on varmaan sama rumba)."
Ja mee takas puristeleen finnejäs peilin ääreen.
- Niin tekee
Windows tekee myös palautus osion ulkoiselle kovalevylle. Eikä ole edes vaikea asia jos vähänkin osaa käyttää Windowsia. Lisäksi sen voi tehdä myös USB tikulle.
- 50 cc, virittelyä
Kannattaa edes perusteisiin paneutua, ennen tyhjän mielipiteen heittoa. Kyse on kuulepas ihan eri jutusta, näppylä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun513555Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si1082387Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5922266Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei192016KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar741664Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431658- 201638
Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1361512- 281436
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?921401