1) Valmentaja paskoi housuihinsa, kun ei antanut Karhusen jatkaa vaan halusi Rynnäksen ilman pelituntumaa maalille ja vielä kun Rynnäs tietää olevansa siellä vanhojen näyttöjen perusteella aiheetta, jonka takia ei jengi usko ja tue häntä; ei usko itsekään
2) Junno teki Harkimot ja meni vaihtoaitioon. Muka alensi itsensä urhoollisesti huoltajaksi. Siinä meni puurot ja vellit sekaisin, kun tuollaiset äijät tunkevat joukkueen pyhälle alueelle.
3) Raksilan pas-ka teollisuushalli ja veripalttu ei oo mitään mustaanmakkaraan ja Hakametsään verrattuna
Kärppien tuhon syyt
6
96
Vastaukset
- Jooeienäävhelvetti
Ei kyllä pidä alkuunkaan paikkaansa noi sun syyt. Eikä kärpät nyt tuhoutunu oo. Kärpät ottaa kolme peräkkäistä voittoa ja tuhkimotarina on siinä.
- oulunkärpät
Kärpät nousee vielä.
1 aaltonen on liigan taitavin pelaaja
2 maalivahdit edelleen liigan parhaat, jos tuomarit vain osaisivat säännöt
3 montako olympia-mitallistia tapparassa on? ;)
4 tilastollisesti tappara pelannut enemmän playoffeissa ja se alkaa näkyä
5 maalipaikat ovat jokaisessa pelissä olleet kärpille n.70/30 - sriippe
Tuomarit on paskonut tähän asti.
Aaltonen ja Huml kiekon kuljettajina eri ketjuihin. - Kirves yksi
Tuomareista nyt jo turvat-vat kiinni, kyllä ne on tänään mediapainostuksessa hyvin kotiseuturakkaita saattepa nähdä :)
Ei Kärpät tuhoutunut ole, tiukkaa sillä on, se on totta, että Rautakorpi vie valkkujen taistelua kokemuksellaan. Pleijarit ovat aina eri pelejä.
Iltasanomien painostuksen ja syyllisen kaivelun saadessa naurettavia piirteitä, odotan silti reilua peliä, kuten tähänkin saakka.
Molemmat pelaavat erinomaisesti, ei se väärin ole, vaikka tänään voittaisi Kärpät-pät, mutta ilta näyttäköön. - sarana55
Ajatteliko Rynnäs pelin tiimellyksessä puoli sekunttia liian kauan kotiasioita joka "sumensi" keskittymistä oleeliseen?
- Kirves1
"Ei kyllä pidä alkuunkaan paikkaansa noi sun syyt. Eikä kärpät nyt tuhoutunu oo. Kärpät ottaa kolme peräkkäistä voittoa ja tuhkimotarina on siinä."
Ehkä sun unissas ottaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke332283- 1231936
- 771591
- 1601222
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?671217- 611046
- 481043
- 661028
Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t30930Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂62927