Mestaruus jo täysi selviö

mustajakkara

Mestaruus on varmaa helppoa heinää. Tappara ottaa pokaalin 4-1 voitoin. Kärppien koko kauden kestänyt tuuri on Kärppien osalta käytetty loppuun.

13

128

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • regregreg

      Tuomari tapparan kuudes pelaaja hävettääkö?
      Painimalla ei ennenkään ole mestaruuksia voitettu.

    • sarana55

      jos Kärpät häviää tänään, olette voittaneet finaalin. Jos Kärpät voitta. ratkaisu siirtyy ja peli jatkuu. Menikõ perille?

    • Mestaruus23414

      Mestaruus tulee tänään isoin numeroin. Laitoin tulosvedon lukemin 0 - 7

      Ei luulisi olevan enää tämän jälkeen epäselvää, kumpi on parempi joukkue.

    • se on siinä

      Avasin myös jo XO pullon ja otin ensimmäisen kopsun mestaruuden kunniaksi. Voin ottaa vielä pari kopsua lisää illan mittaan. Tappara pyyhkii tänään jalkansa Kärppiin mennen tullen. Se on siinä.

      • Entäpä huomenna?

        Näinkö se olikin? haha eipä tainnukkaa olla


      • EEEIIII !!
        Entäpä huomenna? kirjoitti:

        Näinkö se olikin? haha eipä tainnukkaa olla

        mUISTAKAA ETTÄ kadanamaljaa saatetaan käyttää homoeroottisissa kuvauksissa jos tappara voittaa!


      • EEEIIII !!
        EEEIIII !! kirjoitti:

        mUISTAKAA ETTÄ kadanamaljaa saatetaan käyttää homoeroottisissa kuvauksissa jos tappara voittaa!

        TäLLä tarkoitan vain sitä että NE tekee bisnestä homopornon puolella, kanadamalja on hyvää rekvisiittaa!


      • EEEIIII !!
        EEEIIII !! kirjoitti:

        TäLLä tarkoitan vain sitä että NE tekee bisnestä homopornon puolella, kanadamalja on hyvää rekvisiittaa!

        En kuitenkaan ole varma asiasta, mutta ei voikaan tietää! Ehkä Rautakorpi on hetero.


    • !1!

      Sinä se homo olet kun noin innolla homoista puhut.

    • hop hop

      Hieman on Kärpät pelannut käsijarru päällä kuten Pirnes sanoi. Tapparalle on annettu liikaa altavastaajan etua. Nyt joukkue on syttymässä kun ollaan selkä seinään vastaan.

    • Tapparan miäs

      Luotan kuitenkin siihen että Tappara pelaa tänään finaalisarjan parhaan ottelunsa ja saadaan taas poika Manseen 11 vuoden odotuksen jälkeen.

    • kärpät

      kärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpätkärpät voittaa 4-3 pojan kotiin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

      • Mikä Pätkä R?

        Tuossa lukee Pätkä R aika monta kertaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      72
      3103
    2. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      60
      2844
    3. Kuoleman pelko katosi

      Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä
      Hindulaisuus
      432
      2395
    4. Viikonloppu terveiset kaivatulle

      tähän alas ⬇️⬇️⬇️
      Ikävä
      80
      2216
    5. Myötähäpeä kun näkee sut,

      tekisit jotain ittelles. Ihan hyvällä tämä!
      Ikävä
      60
      2053
    6. Jos sitä keittelis teetä

      Ja miettis mitä mies siellä jossain touhuilee... ☕️
      Ikävä
      95
      2016
    7. Huomenta ........

      Huomenta 💗 Tiedän, että tuntuisit hyvälle.
      Ikävä
      12
      1606
    8. Kuhmolainen on selvästi kepun lehti

      Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan
      Kuhmo
      17
      1577
    9. Ei mun tunteet

      ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil
      Ikävä
      30
      1420
    10. Mitä nämä palautteet palstalla ovat?

      Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?
      Ikävä
      35
      1408
    Aihe