En voi enkä halua pakottaa ketään keskustelemaa asioista IRL, vaikka itse pidän sellaista hyvänä vaihtoehtona. Myös sähköpostilla voi kertoa tärkeitä asioita, jos puhuminen tuntuu epämukavalta, siinä saa rauhassa miettiä omia tekstejään. Mielestäni keskustelu ei tarkoita suhteen (uudelleen)aloittamista tms. Y
Haluaisin kertoa sinulle ajatuksistani IRL, mutta en nyt tee sitä, koska tiedän että kirjoitat tänne. Ilmeisesti haluat pysyä anonyyminä, eli mieluummin kirjottelet tänne ja kiistät kaiken kuin puhuisit minulle suoraan. En voi estää sellaista.
Mutta, älä koskaan sano ettenko olisi välittänyt tai rakastanut.
Haluaisin kertoa sinulle ajatuksistani IRL, mutta en nyt tee sitä, koska tiedän että kirjoitat tänne. Ilmeisesti haluat pysyä anonyyminä, eli mieluummin kirjottelet tänne ja kiistät kaiken kuin puhuisit minulle suoraan. En voi estää sellaista.
Mutta, älä koskaan sano ettenko olisi välittänyt tai rakastanut.
Vastaukset 36
Vanhimmat
Väitän koska et itsekään tee mitään.
Väittämäsi ei pidä paikkansa.
Välitän edelleen.
En oikein tiedä mitä voisin tehdä, koska hän haluaa mieluummin kirjoitella tänne anonyymisti ja kiistää kaiken.
Mistä tiedät, että kirjoittaa tänne? Voiko täällä oikeasti keskustella sen oikean kanssa? Oletko edes yrittänyt suoraan?
kysynyt suoraan irl? Ehkä tunnistit väärin?
Kirjoita hänelle kaikesta huolimatta suoraan ja pyydä vastausta tai juttelemaan.
Jos ei suostu niin anna olla. Teit kaikkesi ja enempäät et pysty.
On annettu mahdollisuuksia sitten tarpeeksi ja ei voi toinen enää selitellä mitään.
Lähinä haluaisin kertoa hänelle että välitän hänestä edelleen. Hänen hyvinvointinsa on minulle tärkeä asia.
En oikein tiedä miten sen asian hänelle kertoisin, mutta mielestäni se on tärkeä asia.
Yritä edes kerran. Sitten jos ei vastaa voi hyvillä mielin antaa olla.
Pitää miettiä mitä teen. Kirjoittaisinko sähköpostilla viestin, mutta en voi tietää lukeeko hän sitä.
Toisaalta pelkään että hän luulee että roikun hänessä jos kirjoitan jotain.
Toisaalta pelkään että hän luulee etten välittänyt tai rakastanut, sellainen tunne jäi viimeisestä IRL keskustelusta ja sen haluaisin oikaista. Väitän edelleen.
Vaikea tilanne.
Ei voi pakottaa, ei.
Ja kun tarpeeksi monta kertaa annetaan ymmärtää ja näytetään että on mukavampi täällä jutella kaikille muille, tulee hetki ja aika että lakkaa enää yrittämästä, luovuttaa
Tulee tunne itselle että on tunkeilija. Parempi sitten antaa olla ja kääntyä pois.
Te ootte outoja te vastuun pakoilijat ja uhriutujat. Jos tiedätte ikävöinnin kohteen olevan vapaa niin mikä estää TEITÄ ottamasta yhteyttä sen sijaan että odotatte että se juuri oikea olisi täällä ja tunnistaisi ihmeellisesti teidät ja tajuaisi vielä mitä te toivotte?
Itse en voi ottaa yhteyttä kaipaamaani ihmiseen koska viimeksi kun kunnolla jutuissa hän selkeästi sanoi että on varattu ja antoi ymmärtää että yhteydenottojani ei kaipailla. Viimeksi kun pitkän ajan jälkeen hänet näin hän oli naisen kanssa kahden liikkeellä joten asia on selvä. varattu edelleen. En siis voi ottaa yhteyttä. Kuvittelin täällä hetken tunnistaneeni hänet ja hän minut mutta kun näin hänet sen naisen kanssa tajusin asian kuvitelmaksi..
Mutta te jotka olette kaipaamassa sinkkua..Mikä estää?
siinähän mainittiin selkeä syy asiaan.
kavereita vastakkaisesta sukupuolesta. Ei se tarkota mitään kumpaankaan suuntaan. Vaikka tietenkin jos olet tehnyt kiinnostuksesi selväksi ja toinen on sen torjunut niin minkäs sille mahtaa. Ottaa sitten yhteyttä jos kiinnostaa.
Että kun tarpeeksi monta kertaa kuvittelee, että hän täällä kirjoittelee kaikille muille, niin sitten tää niinku suuttus ja loukkaantus.
asian paremmin kuin me. turha aina ivata ketään.
Täällä aina syytetään, ettei toinen tee mitään, vaikka mistä sen kukaan täällä voi tietää kuinka paljon kukakin on jo irl tehnyt.
Hän sanoi aikanaan olevansa varattu ja sitten nyt lähiaikoina näin hänet naisen kanssa. Ei siinä ole enää mitään epäselvää minusta. Hänen sana ja vielä näkyvä todiste. Ei minua kaivata. Luulin täällä hetken väärin.
Yksi vaihtoehto mitä ajattelin on kirjoittaa tänne palstoille rekisteröidyllä nimimerkillä, sillä tavalla että hän tunnistaa. Kun tiedän että hän käy täällä ja lukee näitä. Tuon rakastamis/välittämisasian haluaisin kertoa. Se asia jäi vaivaamaan viime IRL keskustelusta.
Jos ei lue irl lukeeko sitten täälläkään. Joku aina vastaa, mutta mistä sen täällä tietää onko se just se oikea. Nämä täällä vaan ylläpitää epätietoisuutta.
Laitoin rakkaus-palstalla tällä nimimerkillä viestin. En tiedä lukeeko, mutta tunnistaa jos tuntee.
täälä paljon tärkeempää kun oikee yhteys, etenkin miehille.
Miten musta tuntuu, että naislle myös. Ainakin kaikki naiset tuntuu vain odottavan sitä kuuluisaa miehen aloitetta, viikosta toiseen, kuukaudesta toiseen ja vielä vuodestakin toiseen.
Tuosta syystä laiton tämän nimimerkin. Hän tunnistaa, joka tuntee.
Eikä tässä ole kyse mistään aloitteen tekemisestä perinteisessä mielessä. Aloite keskusteluun, ehkä. Mutta, ymmärrän, jos hän ei halua puhua. Se on hänen ratkaisunsa.
Minä laitoin tunnisteellisen viestin, koska haluan että hän näkee sen ja tietää asiasta. En minä voi pakottaa ketään puhumaan IRL enkä halua. Eivät kaikki halua setviä asioista, ihmiset ovat erilaisia.
Tämä oli minun ratkaisuni asiaan, ainakin olen tehnyt jotain.
Epäilen vahvasti että kukaan voi tunnistaa täällä, tietty entiset parit ehkä, jotka tuntevat ennestään toisensa, mutta kait ne uskaltaa ottaa yhteyttä myös irl. Minun on mahdoton tietää miten hän ajattelee, mahdoton tietää onko täällä, koska ei mitään käsitystä hänen ajattelutavoista.
Ostin hänelle ikuisen matkakortin, siinä on tunniste. Olen kertonut miksi IRL yhteydenotto ei nyt tuntunut järkevältä, en halua että hän kuvittelee että roikun. Toisaalta haluan kertoa hänelle että välitän edellleen. Täällä on myös paljon negatiivisia viestejä, tuo hieman selventää asioita.
Kuinka moni on saanut lahjaksi ikuisen matkakortin?
ja toinen osapuoli viestittää omalla tavallaan haluaako vai ei. ne on siinä ne vaihtoehdot.
Tulkitsetko viestejä oikein? haluaako toinen että hänestä näkyy totuus?
Mä olen ainakin ihan viilipytty ja valhetelen jopa totuuden tunteistani jos tiellä on este joka estää mua olemasta avoin tunteissani ja tunneilmaisussani. olen silloin kylmä pokerinaama. Täysin jäätä. En tee elettäkään paljastaakseni todellisia tunteitani. Minusta ei pysty tulkitseen sitä mitenkään.
Tämä minun tarinani mies sanoi minulle IRL "ettei kukaan välitä hänestä oikeasti". Tämän seikan haluan korjata hänelle näillä viesteilläni.
Oikea välittäminen - se on sitä, mikä osoitetaan irl eikä täällä.
Tämä on minun tapani kommunikoida. Olen jo kertonut miksen halua tästä asiasta laittaa hänelle IRL viestiä.
No onpas teilläkin tilanne.
Tilanne on hieman erikoinen, näin se on. Laitoin tämän nimimerkin myös siitä syystä että nyt hän näkee mikä on minun kirjoittamaani. Muiden juttuja en kommentoi. Tässä on oleellinen.
Näin on. Tästä syystä laitoin tänne viestin asiassa, toivon että hän lukee sen. Laitan sen ehkä myöhemmin tänne uudestaan.
Jos joku kaipaa lisää tunnisteita, niitä voi kysyä sähköpostilla.
huh huh..Miksi? Onko teillä joku salasuhde? Toinen varattu vai häpeääkö se sua kun ei halua olla julkisesti kanssasi?
suhdetta, mitä nyt noista kirjoituksista olen ymmärtänyt. Ja onko sillä niin väliäkään mitä joillain tuntemattomilla on.
Ne on nää tirkistelijät, joita kiinnostaa kaikki tämmöinen. Lukevat seiskaa ja silleen.