Osuuspankin palvelumaksuista puhuttaessa pitää muistaa että kyseessä on lähes 200 erillistä pankkia joissa osassa on yksi, toisissa jopa kymmenen konttoria mukana. Esimerkkinä Utajärven osuuspankissa on verkkopankki, visa, laskujen maksut ja muut peruspankki palvelut ilmaisia. Oman kylän pankin palvelumaksut voi käydä katsomassa osuuspankin sivuilla, op-pohjola-ryhmä, oma osuuspankkisi, palvelumaksut.
Osuuspankin palvelumaksut
Eivät ole nostamassa
2226
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Pankkien palvelumaksuista kyllä puhutaan, mutta juuri kukaan ei aloita keskustelua tästä: miksi laskujen maksun edellytyksenä alkaa olla satojen eurojen tietokoneen hankinta lisättynä operaattorin liitymällä? Ja eikä pidä unohtaa jatkuvaa päivittelyrumbaa turvallisuuden säilymiseksi.
Ei tämä verkkopankki (nettipankki) toiminta ole kuluttajalle ilmaista.
Ennen vanhaan riitti, että oli rahaa laskujen maksuun, nyt tarvitaan lisäksi näitä pakollisia teknoleluja joita pitää säännöllisin välein uusia.
Ei tämä teknolelu pankkikulttuuri ole ollenkaan loppuun asti ajateltu. Laitevalmistajat ovat osanneet lobbaroida oikein kunnolla myös nämä "kuluttajaviranomaiset". Nämä kun eivät näe mitään ongelmia teknoleluissa.
On niitä vielä pankkien auloissa koneita joilla pääsee ilmaiseksi verkkopankkiin.