Työkkärin tuki on entisestään heikentynyt.
jotenkin vaistonnut
4273
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ja kohta taas päästään uutisoimaan ties mistä perhesurmista ja kouluampumisista kun nuoriso vaan nostaa tukia ja kiskoo piriä.
Jos isoisoisäni olisi tiennyt, ei varmaan olisi ollut valmis päivääkään sotimaan saati kuolemaan ISÄN MAAN puolesta
Tottakai palvelut heikkenevät, kun te-toimistoja ollaan sulkemassa paikoittain. Työttömille rahattomille kansalaisille muodostuu kohtuuttomaksi matkustaa vieraille paikkakunnille "apua" saamaan apostolinkyydillä.
juu, kyllähän se on ylitsepääsemätön tilanne, jos joutuisi menemään Paimiosta Turkuun bussilla... ja vielä omalla kustannuksella.
Eikös se bussitiketti ole vitosen luokkaa? En todellakaan laita kolmen päivän ruokarahoja tuollaiseen.