Kepparitalli?

Keppari-intoilija

Eli kysymykseni on: Miten voi tehdä kepparitallin? Mistä itsellänne tehty?
Isä ei anna tehdä leikkinmökkiin
Ei ole puita

4

1129

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • keppistelijä

      meillä on keppis talli juuri leikkimökissä,voisin hieman sanoo siitä jotain;3jäsentä,n.20 kepparia,jokaisella jotain itse tehtyjä,aika kivoja varusteita,ravi kärryt(tehty muovi tuolista,metalli tangosta ja kolmipyöräisestä),6puista este tolppaa) eli 3estettä muoviset ämpärit ja tuolit,ratsastamme yleensä meidän pihalla hiekalla..Keppari tallin tekemiseen tarvitset;kepparin,tallin(esim oma huone,puu vaja,ulko huussi,auto talli,leikkimökki)Jos innostusta riittää niin varusteita voi tehdä itse esim virkkaamalla tai kankaasta.Keppari tallin tekemisessä on vain mielikuvitus rajana:)

    • Keppari-intoilija

      Kiitos :)

    • Keppari-Intoilija

      Nyt on terassilla "kepparitalli"

    • Itse ainakin olen väsännyt huoneeseeni pienen hyllykön joka on asetettu huoneen nurkkaan. Hepat on pingotettu seinän ja hyllykön väliin:) Erittäin yksinkertainen tehdä ja tosi kätevä! Itsellä ainakin on ollut kovassa käytössä ja hepoille saa siinä samalla hyvin puettua ja riisuttua suitset sun muut pois!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

      tietää hänestä, naisesta?
      Ikävä
      153
      1681
    2. Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?

      https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt
      Maailman menoa
      547
      1450
    3. Martina Aitolehti täräyttää suorat sanat Immu Fight Nightista: "Menen tietysti voittamaan"

      Martina Aitolehti on ehtivä. Nyt hän on mukana Immu Fight Nightissa - ja kehässä vastaan tulee Nanna Karalahti. Miten l
      Kotimaiset julkkisjuorut
      159
      1370
    4. Sinkut-palstan suurin valhe

      Sinkut-palstan suurin valhe on väite siitä, että naisten olisi helpompaa pariutua kuin miesten. Niin kauan kuin sitä va
      Sinkut
      249
      879
    5. Miesten suusta kuultua

      Olen tässä samaa nyt muutaman kerran kuullut miesten suusta seuraavaa, toki hieman erilaisin sanavalinnoin kerrottuna: "
      Sinkut
      173
      877
    6. Mitä vikoja

      kaivatussasi on?
      Ikävä
      58
      796
    7. Nainen, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

      tietää hänestä, miehestä?
      Ikävä
      56
      718
    8. Miten usein

      Vielä siellä muistelet meitä tai minua?
      Ikävä
      54
      716
    9. Haluaisin mies tietää pari juttua

      Haluisin mies laittaa sulle viestiä ja kysyä paria asiaa sulta. Mun piti kysyä ne tässä joitakin päiviä sitten irl, mutt
      Ikävä
      26
      710
    10. Mikä tästä teki

      Lopulta niin vaikeaa?
      Ikävä
      52
      619
    Aihe